Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 09.02.2021
NATO, Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu
Navalnıy'ın bir suikast girişiminin kurbanı olduğunu ancak adaletin saptırılarak hedef haline getirildiğini söyleyen Stoltenberg, Rusya'nın insan hakları ve temel haklara saygı gibi uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesini istedi.
Suikast - 09.02.2021
15 İLDE DÜZENLENEN FETÖ OPERASYONUNUN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI
ŞÜPHELİLERİN ÇOĞU DARBE GİRİŞİMİNE KATILDI Müşteki ve tanıkların ifadesi incelendiğinde kimlikleri belirlenen şüphelilerin, önemli bir kısmının 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı ya da FETÖ üyesi olmak suçunda soruşturma geçirdikleri öğrenildi. Kaçma ve delilleri karartma şüphelerinin bulunduğu için Başsavcılık tarafından bugün İstanbul merkezli toplam 15 ilde operasyon yapıldı. FETÖ faaliyetleri kapsamında astlarına emir vermek suretiyle birçok kez işkence yapmak ve yaptırmak suçlarından dolayı 42 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince aynı suçlardan dolayı şüpheli bulunup hükümlü veya tutuklu statüsünde bulunan tamamı Hava Harp Okulu'nda eskiden görev yapmış personel hakkında adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca Vefa Operasyonu'nda haklarında adli işlemler başlatılanlar arasında 15 Temmuz Darbe Girişimine katıldıkları gerekçesiyle hüküm giyen eski Tümgeneral Fethi Alpay, eski Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast timinde yer alan Binbaşı Taner Berber ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombala emrini veren eski pilot yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı gibi birçok eski subayın olduğu öğrenildi.
Suikast - 09.02.2021
İstanbul merkezli 15 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 31 gözaltı
Haklarında adli işlem başlatılan şüpheliler arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalayan pilot Müslüm Macit, eski Hava Harp Okulu Komutanı tümgeneral Fethi Alpay, Akıncı Üssü davasının sanıklarından eski binbaşı Tunahan Özarslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan ekipte yer alan eski Binbaşı Taner Berber gibi isimlerin yer aldığı belirtildi.
Suikast - 09.02.2021
Son dakika haber... İran İstihbarat Bakanı, nükleer bilimci Fahrizade suikastında bir ordu mensubunun parmağı olduğunu açıkladı Açıklaması
Bir son dakika haberine göre İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
Suikast - 09.02.2021
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan FARC'ın eski yöneticilerini ülkesinde sakladığı eleştirilerine tepki
Öte yandan Kolombiya'da savcılık 2 Kasım 1995'te Sergio Arboleda Üniversitesi önünde öldürülen Muhafazakar Parti lideri Alvaro Gomez Hurtado'nun suikastına karıştığı iddiaları üzerine Marquez için tutuklama emri çıkarttı.
Suikast - 07.02.2021
AB, Rusya'ya yaptırım sinyali verdi
Mart ayında yapılacak AB Zirvesi öncesindeki ziyaretinde hızla kötüye giden ilişkileri değerlendirmek istediğini aktaran Borrell, şunları kaydetti: "Saldırgan şekilde düzenlenen basın toplantısı ve ziyaretim sırasında AB ülkelerinden 3 diplomatın sınır dışı edilmesi kararı Rus makamlarının AB ile daha yapıcı diyalog fırsatını değerlendirmek istemediğini gösteriyor. Beklenmedik bir şey olmasa da bu durum aynı zamanda Rus stratejik bakış açısı anlamında da üzüntü verici. AB olarak bundan sonuç çıkarmak, Rusya ile ilişkilerimize vereceğimiz yönü dikkatlice yansıtmak ve kararlı şekilde birlik içinde ilerlemek zorunda kalacağız." Lavrov ile gerilim yükseldi Borrell, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinin merkezinde Navalnıy özelinde insan hakları ve temel özgürlükler konuları bulunduğunu belirterek, "Rus mevkidaşımla görüşmemde Navalnıy'ın acilen ve koşulsuz salıverilmesini ve kendisine yönelik suikast girişimi hakkında tam ve tarafsız soruşturma istediğimde zaman zaman gerilim yüksek seviyelere ulaştı.
Suikast - 07.02.2021
Haiti'de devlet başkanına suikast ve darbe teşebbüsü iddiasıyla 20 kişi gözaltına alındı
Karayip ülkesi Haiti'de aralarında bir Yüksek Mahkeme yargıcı ve Emniyet Müdürünün bulunduğu 20 kişinin Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye suikast düzenlemek ve hükümeti devirmeye teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.
Suikast - 07.02.2021
Tunus'ta gösterilerde gözaltına alınanların serbest bırakılması talebiyle yürüyüş düzenlendi
Tunus'ta Demokrat Yurtseverler Partisi Genel Sekreteri Şükrü Belid'in suikastının 8.
Suikast - 05.02.2021
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davada karar açıklandı
Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Yavuz, yargılamayla, Türkiye Cumhuriyeti tarihine geçecek "profesyonel siyasi suikast"ın bir bölümünün dava konusu edildiğini belirtti.
Suikast - 05.02.2021
Lübnan'da Hizbullah karşıtı aktivistin öldürülmesi, "siyasi suikastlar zinciri korkusunu" beraberinde getirdi
Lübnan'da Hizbullah'a muhalefetiyle bilinen Şii aktivist Lokman Slim'in kaçırılarak öldürülmesi, 2005 yılında eski Başbakan Refik Hariri'nin hedef alınması ve yıllarca devam eden "siyasi suikastlar zincirinin" yeniden başlaması korkusuna yol açtı.
Suikast - 05.02.2021
ABD, Lübnanlı Şii aktivist Lokman Slim'in öldürülmesini kınadı
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Lübnan'da Hizbullah'a muhalefetiyle bilinen Şii aktivist Lokman Slim'in öldürülmesini kınadı ve suikastın faillerinin bir an önce adaletin karşısına çıkarılması çağrısında bulundu.
Suikast - 04.02.2021
BM Lübnan'da öldürülen Şii aktivist Lokman Slim'in katillerinin bulunmasını istedi
Uluslararası Af Örgütünden tepki Uluslararası Af Örgütü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktör Yardımcısı Lynn Maalouf da yaptığı yazılı açıklamada, Slim'in cinayete kurban gitmesinin başka suikastlara kapı aralayabileceği uyarısında bulundu.
Suikast - 04.02.2021
Dil ve Edebiyat dergisi şubat sayısını Ahmet Hamdi Tanpınar'a ayırdı
Derginin Genel Yayın Yönetmeni Üzeyir İlbak, bu ayki "İnsan Talihinin Biçareliği" başlıklı giriş yazısında Tanpınar'ın yaşadığı "sükut suikastı"nın sebepleri üzerinde durarak, şunları kaydetti: "Dil ve Edebiyat geçmiş zaman mücevherlerinin tozunu kaldırmaya devam edecek.
Suikast - 04.02.2021
Lübnan'da Hizbullah karşıtı Şii aktivist Lokman Slim kaçırılarak öldürüldü
Eski Başbakan Saad Hariri'nin liderliğindeki Müstakbel Hareketinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Lübnan'da aktivistlere yönelik suikastların yeniden başlaması" tehlikesi konusunda uyarıda bulunuldu.
Suikast - 04.02.2021
Son dakika haber | Eski bakanlardan Adnan Kahveci'nin sır ölümünün üzerinden 28 yıl geçti
Gazeteci Uğur Mumcu, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın, DEP Mardin Milletvekili Mehmet Sincar'ın suikasta uğradığı, Madımak olayları, Başbağlar katliamı ve 33 askerin şehit edilmesi olaylarının yaşandığı bu dönemde, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Adnan Kahveci, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ve Binbaşı Cem Ersever hayatını kaybetti.
Suikast - 03.02.2021
Son dakika haberleri | BAE'nin bölgesel politikaları İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor
Yemen BAE'nin İsrail'e hizmet eden bir diğer siyaseti ise Yemen bağlamında okunabilir. BAE'nin Yemen siyaseti temelde İran yayılmacılığını ve siyasal İslami hareketleri engellemek üzerine inşa edilmişti. BAE Mart 2015'te Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'deki Husilere karşı başlatılan askeri operasyonun "meşruluğunu" bir kılıf olarak kullandı ve Yemen'in fiili olarak bölünmesini sağladı. Bu anlamda BAE Güney'deki ayrılıkçıları destekledi ve "müttefiki" Suudi Arabistan ile aralarındaki ittifakın çatırdamasına yol açtı. Ayrıca BAE Müslüman Kardeşler'in Yemen kolu olarak adlandırılan Islah partisinin üst düzey yetkililerine yönelik suikastlar düzenleyerek İslami bir hareketin Yemen denkleminde etkisizleştirilmesini hedefledi.
Suikast - 02.02.2021
PKK'nın sözde elebaşlarından Duran Kalkan'ın medya işlerini yürüten teröristin 15 yıla kadar hapsi istendi
YPG/PKK'nın sözde özel kuvvetler birimine 2019'da seçildiğini vurgulayan H.D, şunları kaydetti: "2019 yılında 'yoğunlaşma eğitimi' için örgüt kampında yaklaşık 3 ay kadar tek başına kaldım. Daha sonra örgüt üyelerine verilen kişi bazlı suikast, bombalama, silahlı saldırı gibi eğitimler aldım.
Suikast - 01.02.2021
İsrail: İran'ın, bir Afrika ülkesindeki İsrail büyükelçiliğini hedef alma planı engellendi
İran'ın söz konusu planla, 3 Ocak 2020'de Bağdat'ta ABD saldırısında öldürülen Kasım Süleymani ve 27 Kasım 2020'de başkent Tahran'da suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin intikamını almak istediği kaydedildi.
Suikast - 01.02.2021
Son dakika haberleri! Kovid-19 tedavisi gören Filistinli akademisyen ve yazar Abdussettar Kasım hayatını kaybetti
Kasım, 2014 yılında da silahlı kişiler tarafından suikaste maruz kalmış ancak yara almadan kurtulmuştu.
Suikast - 01.02.2021
DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı Yalova'da yakalandı (3)
SURİYE'DEN ALDIĞI TALİMATLARI YALNIZ PLANLADIYALOVA merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınıp, tutuklanan terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı A.G.'nin talimatları, örgütün Suriye'deki sorumlularından, sosyal medya üzerinden aldığı belirlendi.
Suikast - 01.02.2021
Son dakika: Kabil'de bombalı saldırıda 2 kişi öldü
Başkent Kabil'de son zamanlarda suikast girişimlerinin artması dikkati çekiyor.
Suikast - 01.02.2021
Son dakika haberi: Yalova'da yakalanan DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı tutuklandı
Son dakika haber... Yalova merkezli 6 ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden, aralarında örgütün Türkiye suikastçısının da bulunduğu 8'i tutuklandı.
Suikast - 01.02.2021
Abdi İpekçi, ölümünün 42. yılında mezarı başında anıldı
Suikastın ardından tetiği çeken isim olarak kimliği belirlenen Mehmet Ali Ağca, 11 Temmuz 1979'da yakalandı.
Suikast - 01.02.2021
DEAŞ'ın Türkiye suikastçısı Yalova'da yakalandı
İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye suikastçısının Yalova'da düzenlenen operasyonla yakalandığını duyurdu.
Suikast - 01.02.2021
İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye suikastçısının Yalova'da düzenlenen operasyonla yakalandığını duyurdu.
İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye suikastçısının Yalova'da düzenlenen operasyonla yakalandığını duyurdu.
Suikast - 01.02.2021
Myanmar'da ordunun yönetime el koymasıyla devrilen Suu Çii kimdir?
Suu Çii'nin babası, modern Myanmar ordusunu kuran ve o dönem Burma olarak anılan Myanmar'ın 1947'de İngiltere'den bağımsızlığını kazanmasında etkin rol oynayan ve suikasta kurban giden Aung San'dı.
Suikast - 31.01.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanına suikast girişimi timine mühimmat temin eden 2 şüpheli tutuklandı
Son dakika haber: CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinde Marmaris'te suikast girişiminde bulunan Özel Kuvvetler ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) personellerine mühimmat temininde görev aldığı belirlenen 1 muvazzaf astsubay ile emekli bir albay tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 3 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. İranlı nükleer bilimci Fahrizade suikastıyla ilgili bomba iddia: 8 ay boyunca takip edilip 1 tonluk patlayıcıyla öldürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 08:02:39. #1.15#
title