Suikast Haberleri

Suikast haber, Suikast son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Suikast - 16.02.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"Dağda elde edilen stratejik ve mukayeseli üstünlüğü TBMM'de kaybetmeye, TBMM'de eritmeye ne sabrımız ne de tahammülümüz kalmıştır." ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti: "Türk devletinin ekmeğini yiyip havasını soluyan, hazinesinden geçinip imkanlarından yararlanan, sonra da dönüp bu devletin varlığına diş bileyen, nifak saçan, suikast düzenleyen teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakasından tutmak millet vekaletinin iffetini taşıyan her muhterem milletvekili için namus meselesidir.
Suikast - 15.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP'nin bugüne kadar terör ve terör örgütleri karşısında tavizsiz bir duruş sergilediğini ifade eden Öztrak, bölücü terör örgütünün suikast girişiminde bulunduğu kişinin CHP Genel Başkanı olduğunu söyledi.
Suikast - 15.02.2021
Son dakika haberi! Terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey sorumlularıyla irtibatlı olduğu iddia edilen 2 şüpheli tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubeleri ekiplerinin koordineli çalışmasıyla Yalova'da 19 Ocak'ta terör örgütü DEAŞ'ın sözde Türkiye suikastçısı olduğu belirlenen ve deşifre olmuş örgüt mensuplarının Türkiye'den Avrupa'ya geçişlerini, Avrupa'dan Türkiye'ye girişlerini sağlayan A.
Suikast - 14.02.2021
Eski Lübnan Başbakanı Hariri, babası Refik Hariri'ye yönelik suikastın failinin teslim edilmesini istedi
Eski Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, babası eski Başbakan Refik Hariri'ye yönelik suikastın faili olarak 5 kez müebbet hapis cezasına çarptırılan ancak nerede olduğu bilinmeyen Selim Cemil Ayyaş'ın teslim edilmesi talebinde bulundu.
Suikast - 14.02.2021
Lübnanlılar, 16 yıl önce suikasta kurban giden Refik Hariri dönemini mumla arıyor
Lübnanlılar, 1975-1990 yıllarında 150 binden fazla kişinin hayatına mal olan iç savaşın ardından "ülkeyi yeniden inşa eden siyasetçi" olarak andıkları eski Başbakan Refik el-Hariri'nin öldürüldüğü 16 yıl önceki suikastı, "çöküşün başladığı an" olarak görüyor.
Suikast - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Belçika Brugge Ağır Ceza Mahkemesi, gıyabında yargılanan Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal'a, Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı 15 yıl hapis ile 10 yıl sivil ve siyasi haklardan mahrumiyet cezası verdi.
Suikast - 13.02.2021
Bangladeş'te hükümetin eski Devlet Başkanı Ziya ur-Rahman'ın kahramanlık unvanını iptal girişimi protesto edildi
Bangladeş hükümeti, ur-Rahman'ın ülkenin kurucusu Şeyh Mücib ur-Rahman'ı hedef alan suikasta karıştığını savunuyor, muhalefet ise bu söylemi reddediyor.
Suikast - 13.02.2021
Cezayir'in bağımsızlık sembolü Emir Abdülkadir'in torunları, Fransa'da heykelinin yapılmasına karşı çıkıyor
Fransa'nın Emir Abdulkadir'in Fransa topraklarına "seyahat amaçlı gittiğini öne sürdüğünü ancak burada alıkonulma, esir alınma ve sayısız suikast girişimine maruz kaldığını" anlatan Butalib, Paris'in büyük dedeleri ve Cezayir direnişinin sembol isminin geçmişine yönelik böylesi bir "saptırma" kampanyasına karşı durmak üzere Cezayir karar alıcılarını adım atmaya çağırdı.
Suikast - 13.02.2021
Son dakika... Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Gül, bağımsız ve tarafsız Türk yargıçlarının, önündeki dosyalarla ilgili deliller çerçevesinde yürüttüğü sürece ancak saygı duyduklarını belirterek şunları kaydetti: "Türkiye bir hukuk devleti olarak süreci kendi mekanizmalarını işleten ilk derecesi, istinafı, Yargıtayı ile ve uluslararası sözleşmelerle de güçlendirilmiş hukuk sistemiyle elbette kendi mecrasında sürdürecektir. Bizim bu anlamda, hukuk çerçevesinde onlara tavsiyemiz, Türkiye'de parlamentoyu bombalayan, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulunan, 251 vatandaşımızı şehit eden, 15 Temmuz'da hain darbe girişimini yapan FETÖ elebaşını ve onun iadesini, FETÖ terör üyelerini, mensuplarını uluslararası hukuk çerçevesinde Türkiye'nin iade taleplerini yerine getirmeleridir.
Suikast - 12.02.2021
Son dakika haberi... Zarif'ten, Tahran'ı nükleer anlaşmadaki ihlallerini sonlandırmaya çağıran Avrupa ülkelerine tepki Açıklaması
İran, 27 Kasım 2020'de bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından hükümetin itirazlarına rağmen Mecliste onaylanan nükleer yasa kapsamında, 5 Ocak'ta uranyumu yüzde 20 zenginleştirdiğini, 13 Ocak'ta nükleer silah üretiminde de kullanılan uranyum metali üretimi için çalışmalara başladığını duyurmuştu.
Suikast - 12.02.2021
TGC, TRT World ekibinin haber takibi sırasında saldırıya uğramasını kınadı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, İranlı teknoloji uzmanı Mesut Mevlevi suikastıyla ilgili haber takibi yapmak üzere İran'ın İstanbul Başkonsolosluğuna giden TRT World ekibinin çekim yaptığı esnada konsolosluk çalışanları tarafından saldırıya uğramasını kınadı.
Suikast - 11.02.2021
Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı: İran, uranyum metali üretmeye başladı
İran, bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından hükümetin itirazlarına rağmen 1 Aralık 2020'de Mecliste onaylanan nükleer yasa kapsamında, 5 Ocak'ta uranyumu yüzde 20 zenginleştirdiğini, 13 Ocak'ta nükleer silah üretiminde de kullanılan uranyum metali üretimi için çalışmalara başladığını duyurmuştu.
Suikast - 10.02.2021
CHP'li 17 milletvekili, "Partiden istifa edecekler" haberlerini, ortak yazılı açıklamayla yalanladı Açıklaması
CHP'li 17 milletvekili, partiden istifa edecekleri iddialarına ilişkin, "CHP'nin ve Millet İttifakı'nın son dönemde aziz milletimiz nezdindeki güçlü karşılığını hazmedemeyenler, partimize yönelik yoğun bir saldırıya başlamış, alçak bir itibar suikastına girişmişlerdir.
Suikast - 10.02.2021
İran Dışişleri Bakanı Zarif, yaptırımların kaldırılmaması halinde nükleer faaliyetleri genişleteceklerini açıkladı
İran, 27 Kasım 2020'de bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye düzenlenen suikastın ardından hükümetin itirazlarına rağmen 1 Aralık 2020'de Mecliste onaylanan nükleer yasa kapsamında, 5 Ocak'ta uranyumu yüzde 20 zenginleştirdiğini, 13 Ocak'ta da nükleer silah üretiminde de kullanılan uranyum metali üretimi için çalışmalara başladığını duyurmuştu.
Suikast - 10.02.2021
Avustralya'da Yüksek Mahkeme terör mahkumlarının infaz süresini uzatan yasal düzenlemeyi onadı
Victoria eyaletinin Melbourne kentindeki bir terör hücresinin lideri ve mensubu olmak suçlamasıyla 2009'da gözaltına alınan Benbrika, Melbourne ve Sydney kentinde 11 kişiyle birlikte aralarında dönemin başbakanına suikast ve bir futbol maçında bombalı eylemin de olduğu saldırıları planlamakla suçlanmıştı.
Suikast - 09.02.2021
NATO, Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu
Navalnıy'ın bir suikast girişiminin kurbanı olduğunu ancak adaletin saptırılarak hedef haline getirildiğini söyleyen Stoltenberg, Rusya'nın insan hakları ve temel haklara saygı gibi uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesini istedi.
Suikast - 09.02.2021
15 İLDE DÜZENLENEN FETÖ OPERASYONUNUN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI
ŞÜPHELİLERİN ÇOĞU DARBE GİRİŞİMİNE KATILDI Müşteki ve tanıkların ifadesi incelendiğinde kimlikleri belirlenen şüphelilerin, önemli bir kısmının 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı ya da FETÖ üyesi olmak suçunda soruşturma geçirdikleri öğrenildi. Kaçma ve delilleri karartma şüphelerinin bulunduğu için Başsavcılık tarafından bugün İstanbul merkezli toplam 15 ilde operasyon yapıldı. FETÖ faaliyetleri kapsamında astlarına emir vermek suretiyle birçok kez işkence yapmak ve yaptırmak suçlarından dolayı 42 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince aynı suçlardan dolayı şüpheli bulunup hükümlü veya tutuklu statüsünde bulunan tamamı Hava Harp Okulu'nda eskiden görev yapmış personel hakkında adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca Vefa Operasyonu'nda haklarında adli işlemler başlatılanlar arasında 15 Temmuz Darbe Girişimine katıldıkları gerekçesiyle hüküm giyen eski Tümgeneral Fethi Alpay, eski Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast timinde yer alan Binbaşı Taner Berber ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombala emrini veren eski pilot yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı gibi birçok eski subayın olduğu öğrenildi.
Suikast - 09.02.2021
İstanbul merkezli 15 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 31 gözaltı
Haklarında adli işlem başlatılan şüpheliler arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalayan pilot Müslüm Macit, eski Hava Harp Okulu Komutanı tümgeneral Fethi Alpay, Akıncı Üssü davasının sanıklarından eski binbaşı Tunahan Özarslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan ekipte yer alan eski Binbaşı Taner Berber gibi isimlerin yer aldığı belirtildi.
Suikast - 09.02.2021
Son dakika haber... İran İstihbarat Bakanı, nükleer bilimci Fahrizade suikastında bir ordu mensubunun parmağı olduğunu açıkladı Açıklaması
Bir son dakika haberine göre İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade suikastını İran ordusundan bir kişinin hazırladığını ve saldırıdan iki ay önce bu konuda paylaştıkları istihbarata rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.
Suikast - 09.02.2021
Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan FARC'ın eski yöneticilerini ülkesinde sakladığı eleştirilerine tepki
Öte yandan Kolombiya'da savcılık 2 Kasım 1995'te Sergio Arboleda Üniversitesi önünde öldürülen Muhafazakar Parti lideri Alvaro Gomez Hurtado'nun suikastına karıştığı iddiaları üzerine Marquez için tutuklama emri çıkarttı.
Suikast - 07.02.2021
AB, Rusya'ya yaptırım sinyali verdi
Mart ayında yapılacak AB Zirvesi öncesindeki ziyaretinde hızla kötüye giden ilişkileri değerlendirmek istediğini aktaran Borrell, şunları kaydetti: "Saldırgan şekilde düzenlenen basın toplantısı ve ziyaretim sırasında AB ülkelerinden 3 diplomatın sınır dışı edilmesi kararı Rus makamlarının AB ile daha yapıcı diyalog fırsatını değerlendirmek istemediğini gösteriyor. Beklenmedik bir şey olmasa da bu durum aynı zamanda Rus stratejik bakış açısı anlamında da üzüntü verici. AB olarak bundan sonuç çıkarmak, Rusya ile ilişkilerimize vereceğimiz yönü dikkatlice yansıtmak ve kararlı şekilde birlik içinde ilerlemek zorunda kalacağız." Lavrov ile gerilim yükseldi Borrell, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinin merkezinde Navalnıy özelinde insan hakları ve temel özgürlükler konuları bulunduğunu belirterek, "Rus mevkidaşımla görüşmemde Navalnıy'ın acilen ve koşulsuz salıverilmesini ve kendisine yönelik suikast girişimi hakkında tam ve tarafsız soruşturma istediğimde zaman zaman gerilim yüksek seviyelere ulaştı.
Suikast - 07.02.2021
Haiti'de devlet başkanına suikast ve darbe teşebbüsü iddiasıyla 20 kişi gözaltına alındı
Karayip ülkesi Haiti'de aralarında bir Yüksek Mahkeme yargıcı ve Emniyet Müdürünün bulunduğu 20 kişinin Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye suikast düzenlemek ve hükümeti devirmeye teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Suikast Haberleri | Suikast Haber - Haberler - Sayfa 2 - Suikast haberleri, son dakika suikast haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: Bangladeş'te Yüksek Mahkeme, Başbakan Şeyh Hasina'ya yönelik suikast davasında 10 militanın idam cezasını onadı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 08:11:05. #1.14#
title