Sudan'da Sisi Karşıtı Eylemler Sürüyor (2)

Sudan'da Sisi Karşıtı Eylemler Sürüyor (2)

- Üniversite Caddesi'ndeki Mısır'ın Hartum Büyükelçiliği önüne gelen göstericiler Göstericilerin taşıdıkları dövizler ve Sudan bayrakları Göstericilerin Sisi karşıtı sloganlar atarak yürümesi Sudan'ın başkenti Hartum'daki Mısır Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce gösterici, ülkenin iç...

Sudan'da Sisi Karşıtı Eylemler Sürüyor (2)

- Üniversite Caddesi'ndeki Mısır'ın Hartum Büyükelçiliği önüne gelen göstericiler

Göstericilerin taşıdıkları dövizler ve Sudan bayrakları

Göstericilerin Sisi karşıtı sloganlar atarak yürümesi Sudan'ın başkenti Hartum'daki Mısır Büyükelçiliği önünde toplanan yüzlerce gösterici, ülkenin iç işlerine karıştığı gerekçesiyle Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yi protesto etti.


Umdurman kentinden araçlarla ve yaya olarak Üniversite Caddesi'ndeki Mısır'ın Hartum Büyükelçiliği önüne gelen kalabalık grup, Sudan'ın iç işlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Sisi'ye tepki gösterdi.


İki ülke sınırı ve ihtilaflı bölgelere işaret ederek, "Sisi burası Sudan, senin sınırın Asvan", "Halayib ve Şelatin Sudan'ındır" şeklinde sloganlar atan eylemciler, "Dış müdahaleye hayır" ve "Sisi sen işine bak, Sudan'a karışma. Sisi, biz İhvan değiliz" yazılı pankartlar taşıdı.


Göstericiler daha sonra Cumhuriyet Caddesi'ndeki Mısır'ın Hartum Başkonsolosluğu önünde de Sisi ve Mısır yönetimini protesto etti.

Kaynak: AA