Sudan Barış Sözleşmesi ile İlgili Basın Açıklaması Ertelendi

Sudan Barış Sözleşmesi ile İlgili Basın Açıklaması Ertelendi

Sudan'ın Güneyinde 2 Yıl Önce İmzalanan Barış Sözleşmesi ile İlgili Yapılacak Olan Basın Açıklaması, İleri Bir Tarihe Ertelendi.

Sudan Barış Sözleşmesi ile İlgili Basın Açıklaması Ertelendi

Sudan'ın güneyinde 2 yıl önce imzalanan barış sözleşmesi ile ilgili yapılacak olan basın açıklaması, ileri bir tarihe ertelendi.

İki yıl önce Sudan'ın güneyinde bulunan müttefiklerle imzalanan barış sözleşmesinin ardından, yapılan incelemelerin anlatılacağı bir toplantı düzenlendi. Sudan'ın başkenti Hartum'da bulunan Dostluk Konferans Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Sudan Halk Özgürlük Hareketi Partisi (SPLM) ve Halk Kongresi Partisi'ne bağlı birçok üye katıldı. Toplantının başlama saatinde salona gelen İnsani Yardımlar Bakanlığı'na bağlı Devlet Bakanı Ahmed Haroun, toplantı ile ilgili oluşturulan raporların tam

olarak hazırlanmadığı için bilgilendirme toplantısının ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Bilgilendirme toplantısının ne zaman yapılacağına dair kesin bir tarih verilmezken, raporların kısa sürede tamamlanacağı ve kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.

(HD-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA