Şubat Ayında Güneş Keyfi Yapan İki Genç Uyuyakaldı

Şubat Ayında Güneş Keyfi Yapan İki Genç Uyuyakaldı

Karadeniz Bölgesi İçin Kış Mevsiminin En Soğuk ve Kar Yağışlı Aylarından Biri Olan Şubat Ayı, Küresel Isınmanın Etkisiyle Güneş Keyfi Yaparken Uyuyan İki Gence Şahit Oldu.

Şubat Ayında Güneş Keyfi Yapan İki Genç Uyuyakaldı

Karadeniz Bölgesi için kış mevsiminin en soğuk ve kar yağışlı aylarından biri olan Şubat ayı, küresel ısınmanın etkisiyle güneş keyfi yaparken uyuyan iki gence şahit oldu.

Samsun'da 17 santigrat derecelik sıcaklığı gören ve çok sayıda vatandaşın yaptığı gibi Pazar gününü geçirmek üzere kendini sahilyoluna atan iki genç, sahilde güneş keyfi yaparken, kafa kafaya verip uzandıkları oturakta uyuya kaldı. Sahilde turlarken, Şubat ayında güneş altında uyuyan gençleri gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını bakışlarıyla gösterdi.

Uzmanların, sıcak havalardan dolayı sık sık küresel ısınmaya dikkat çektiği bugünlerde Samsunlular kış mevsiminde bir Pazar günü güneşin keyfini çıkardı. Ancak, kent Şubat'ın 11'inde 17 santigrat derecelik sıcaklığıyla halen 28 Şubat 1989'da yaşadığı 26.2 santigrat derecelik en yüksek sıcaklığına erişemedi.

Samsun; Şubat ayındaki en düşük sıcaklığı ise eksi 6.8 santigrat derecesiyle 1985 yılında yaşamıştı. Samsun'un uzun yıllar içinde şubat ayı ortalama sıcaklığı ise 6.6 santigrat derece.

(AG-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA