Su Seviyesi Azalan Alibeyköy Barajı, Havadan Görüntülendi

Kurak geçen sonbahar nedeniyle barajlarda su seviyesi azaldı. İstanbul'da barajlarının doluluk oranı yüzde 52'ye düştü. Alibeyköy Barajı'ndaki son durum havadan görüntülendi.

Su Seviyesi Azalan Alibeyköy Barajı, Havadan Görüntülendi

İstanbul'da barajlarının doluluk oranı yüzde 52'ye düştü. Kentin su ihtiyacını karşılayan en önemli barajlardan biri olan Alibeyköy Barajı'ndaki son durum havadan görüntülendi.


KURAK GEÇEN SONBAHAR BARAJLARI VURDU

İstanbul'da yazın baskınlarına yol açan yağışların ardından, kurak bir sonbaharın geçirilmesi nedeniyle barajlardaki su oranı azaldı. İstanbul'da su ihtiyacını karşılayan barajlardaki genel oran yüzde 52'ye düştü. İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan ve önceki yıllara göre önemli bir derecede su seviyesi azalan Alibeyköy Barajı'ndaki son durum havadan görüntülendi.


ALİBEYKÖY BARAJI ALARM VERİYOR

2016 yılında 75,43 doluluk oranına sahip olan Alibeyköy Barajı'ndaki doluluk oranı bu yıl ekim ayı itibariyle 65.89'a gerilerken havadan çekilen görüntülerde su seviyesinin gerilemesiyle birlikte barajın orta alanlarına kadar yürünebildiği görülüyor.


KEMERLER ORTAYA ÇIKTI

Su seviyesi azalan baraja vatandaşların attığı çöplerde uç kısımlarda gün yüzüne çıkarken suların çekilmesiyle baraja balık tutmaya gelen vatandaşların da azaldığı dikkat çekti. Barajdaki kemerler iyice ortaya çıkarken, normalde araçla girilmeyen yerlere bazı vatandaşların otomobilleriyle geldiği de görülüyor.


İSKİ verilerine göre İstanbul'daki barajların genel doluluk oranının 20 Ekim itibariyle yüzde 52.14 seviyesinde olduğu görüldü.


İSKİ verilerine göre, İstanbul'daki barajların son doluluk oranları şöyle;

Ömerli: 55. 09,

Pabuçdere: 71.57,

Sazlıdere: 37.31,

Büyükçekmece: 46.99,

Alibeyköy: 65.89,

Terkos: 56.63

Kazandere: 72.32,

Elmalı: 0.52,

Darlık: 43.01,

Istrancalar: 83.