Su İçin Sondaj Yapılırken Metan Gazı Çıktı

Su İçin Sondaj Yapılırken Metan Gazı Çıktı

Kocaeli'de Su İçin Yapılan Sondaj Çalışması Sırasında Metan Gazı Çıktı.

Su İçin Sondaj Yapılırken Metan Gazı Çıktı
26.06.2008 23:28 | Son Güncelleme: 26.06.2008 23:28

Kocaeli'de su için yapılan sondaj çalışması sırasında metan gazı çıktı.

Derince İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında D-100 Karayolu üzerinde bulunan bir oto yıkamacı, daha önce 40 metrede bulduğu suyun bitmesi üzerine yeni bir sondaj çalışması başlattı. Sondaj çalışmasında 140 metreye gelindiğinde yüzeye metan gazı fışkırdı. Suyla beraber yaklaşık 15 metreye fırlayan metan gazı saat 16.00'dan beri hız kesmeden akışını sürdürürken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sivil Savunma İl Müdürlüğü ve polis, çevrede güvenlik tedbiri aldı.

Yavuz Sultan Mahallesi Muhtarı Hamiyet Kağıtlı, "Su için yapılan sondajdan metan gazı çıktı. Saatlerdir hızını kesmeden devam ediyor. Gerekli güvenlik önemleri alındı. Herhangi bir yanma olayı olmadı. Görevliler ateşle yaklaşılmadıkça bir sorunun olmadığını söyledi. Metan gazı sızıntısının bazen 1 bazen de 3 gün boyunca sürdüğünü öğrendik. Gerekli önlemler alındı bir tehlike yok" dedi. Bu arada, mahalle sakinlerinin çekirdek yiyerek sızıntıyı izlemesi dikkat çekti.

İtfaiye ekipleri, sızıntı durana kadar sondaj yapılan alanda nöbet tutuyor.

(GA-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title