Su Alan Tekne Batmaktan Son Anda Kurtarıldı

Su Alan Tekne Batmaktan Son Anda Kurtarıldı

Muğla'nın Bodrum İlçesinde Bu Yıl 7.'si Düzenlenen Yelken Kış Trofesinin İkinci Ayağında, Kaza Yapan Bir Tekne Batmaktan Son Anda Kurtarıldı.

Su Alan Tekne Batmaktan Son Anda Kurtarıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 7.'si düzenlenen yelken kış trofesinin ikinci ayağında, kaza yapan bir tekne batmaktan son anda kurtarıldı.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen kış trofesinin ikinci ayağında, ilk gün yarışları 21 millik Bodrum-Çelebi-Kargı-Bodrum offshore rotasında, yağmurlu ve bol rüzgarlı bir havada başladı. Yarışın startının ardından ilerleyen dakikalarda Kind of Blue adlı teknenin su aldığı görüldü. Bunun üzerine kurtarma botu, su alan tekneyi Gümbet koyuna çekti. Kind of Blue adlı teknenin bir başka tekne ile çarpıştığı ve bu nedenle gövdesinde delik oluştuğu öğrenildi. Diğer teknede ise önemli

bir durumun olmadığı belirtildi. Teknenin Gümbet Koyu'na çekilmesi sırasında havanın sert olması kurtarma ekibinin işini zorlaştırınca, yangın teknesi de olay yerine çağrıldı. Teknelerin üzerinde olan kaptan Josef Valenta ve 5 kişilik ekibi de botlarla yelkenliden alındı.

(OU-OK-Y)