Strasbourg Ig: 91 - Beşiktaş Cola Turka: 72

Strasbourg Ig: 91 - Beşiktaş Cola Turka: 72

Beşiktaş Cola Turka, Erkekler Uleb Kupası (B) Grubu'ndaki Mücadelesinde Fransa'nın Strasbourg Takımına Deplasmanda 91-72 Yenildi.

Strasbourg Ig: 91 - Beşiktaş Cola Turka: 72

Beşiktaş Cola Turka, Erkekler ULEB Kupası (B) Grubu'ndaki mücadelesinde Fransa'nın Strasbourg takımına deplasmanda 91-72 yenildi.

Siyah-beyazlılar gruptaki 5. maçına Strasbourg karşısında özellikle maçın ilk çeyreğine iyi başladı. Savunmada ve hücumda etkili olan Beşiktaş Cola Turka 1. periyotu 25-21 önde tamamlamayı başardı.

Özellikle Aubrey ve Erkan'ın etkili oyunuyla rakibine oyun kurma fırsatı vermeyen siyah-beyazlılar devreyi 43-40 üstün geçti.

Fransız takımı oyunda dengeyi sağlayarak, üst üste bulduğu sayılarla 3. çeyrekte öne geçmeyi başardı ve bu periyotu 63-59 önde bitirdi.

Maçın son çeyreğinde Beşiktaş'ın oyundan düşmesini de iyi değerlendiren ev sahibi ekip, farkı açarak maçı 91-72 kazandı.

Fransız takımında Charles 24 sayı ile başarıdaki en önemli isim olurken, Smith 17 ve Afik 15 sayı ile en skorer isimler arasında yer aldılar.

Beşiktaş Cola Turka'da ise Aubrey 24 ve Cevher 17 sayıyla oynadılar.

Türk ekibi, bu yenilgiyle gruptan çıkabilmek için elde edeceği önemli bir avantajı kaçırmış oldu.

Gruptaki diğer maçlarda ise Sırbistan'ın BC FMP Zeleznik takımı deplasmanda İtalya'nın Snaidero Basket Udine takımını 88-82, Polanya'nın Anwil Wloclawek takımı da Letonya'nın BK Ventspils takımını 87-84 yendi.

Kaynak: AA