Stockholm Haberleri

Stockholm haber, Stockholm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stockholm - 03.10.2020
İsveç Azerbaycan Koordinasyon Şurası: Ermenistan işgal ettiği toprakları terk etmeli
İsveç'in başkenti Stockholm'de bulunan Clarion Hotel'de, İsveç Azerbaycan Koordinasyon Şurası tarafından bir basın açıklaması yapıldı.
Stockholm - 01.10.2020
Cezayir 15 yıl sonra ilk kez ABD Savunma Bakanı'nı ağırladı
Cezayir, 1962'de Fransa'dan bağımsızlığını kazanmasından itibaren savunma tedariğini önce Sovyetler Birliği, ardından da Rusya'dan sağladı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) verilerine göre, Cezayir'in 2015-2019 yıllarında silah ithalatında yüzde 67 ile Rusya ilk sırada, yüzde 13 ile Çin ikinci sırada geliyor.
Stockholm - 29.09.2020
İran'dan Yemen hükümeti ile Husiler arasındaki esir ve tutuklu takası anlaşmasına destek
Açıklamada, tarafların Aralık 2018'de imzalanan Stockholm Anlaşması'na göre, "tüm tutuklu ve esirleri, kayıp kişileri, gözaltına alınanlar ve zorla kaybedilenleri ve ev hapsinde olanları" serbest bırakma konusunda taahhütlerini yineledikleri vurgulanmıştı.
Stockholm - 28.09.2020
Yemenli annelerden "esir takası anlaşmasının derhal uygulanması" çağrısı
Açıklamada, tarafların Aralık 2018'de imzalanan Stockholm Anlaşması'na göre, "tüm tutuklu ve esirleri, kayıp kişileri, gözaltına alınanlar ve zorla kaybedilenleri ve ev hapsinde olanları" serbest bırakma konusunda taahhütlerini yineledikleri vurgulanmıştı.
Stockholm - 27.09.2020
Son Dakika | Husiler: Esir takası anlaşması 15 Ekim'de uygulanmaya başlanacak
Yemen'deki Husiler, hükümet ile varılan esir ve tutuklu takası anlaşmasının 15 Ekim'de uygulanmaya başlanacağını duyurdu. Husilerin Esir İşleri Ulusal Komitesi Başkanı Abdulkadir el-Murtada, Husilere bağlı "El-Mesire" televizyonunda yer alan açıklamasında, hükümetle varılan esir takası anlaşmasının önemli bir adım olduğunu belirterek, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) gözetimindeki yürütme planının 15 Ekim'de başlayacağını belirtti. Murtada, takas işlemlerinin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad ile Yemen'in Aden ve Marib kentlerinden Sana'ya ve Sana'dan da bu kentlere yapılacak uçuşlarla gerçekleştirileceğini ifade etti. Husilerin esirlerle ilgili her anlaşmayı uygulamaya hazır olduğunu kaydeden Murtada, kendilerinin anlaşma kapsamının genişletilmesine destek verdiğini ancak hükümet tarafının buna yanaşmadığını söyledi. Yemen hükümeti ile Husiler arasında esir takası anlaşması İsviçre'nin Montrö kenti yakınlarındaki Glion kasabasında bugün sona eren Yemen Esir Takası Denetleme Komitesinin dördüncü toplantısının ardından, BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths'in Ofisi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) tarafından yapılan ortak açıklamada, Yemen hükümeti ile Husilerin, 1081 esir ve tutuklunun derhal serbest bırakılması konusunda anlaşmaya vardığı belirtilmişti. Açıklamada, tarafların Aralık 2018'de imzalanan Stockholm Anlaşması'na göre, "tüm tutuklu ve esirleri, kayıp kişileri, gözaltına alınanlar ve zorla kaybedilenleri ve ev hapsinde olanları" serbest bırakma konusunda taahhütlerini yineledikleri vurgulanmıştı.
Stockholm - 27.09.2020
Yemen'deki Husiler esir takası anlaşmasına göre 15 Suudi Arabistanlıyı serbest bırakacak
Açıklamada, tarafların Aralık 2018'de imzalanan Stockholm Anlaşması'na göre, "tüm tutuklu ve esirleri, kayıp kişileri, gözaltına alınanlar ve zorla kaybedilenleri ve ev hapsinde olanları" serbest bırakma konusunda taahhütlerini yineledikleri vurgulanmıştı.
Stockholm - 27.09.2020
BM'den Yemen hükümeti ve Husilerin esir ve tutukluların takasında anlaşmaya varmasına övgü
Açıklamada, tarafların, 2018'in Aralık ayında imzalanan Stockholm Anlaşması'na göre, "tüm tutuklu ve esirleri, kayıp kişileri, gözaltına alınanlar ve zorla kaybedilenleri ve ev hapsinde olanları" serbest bırakma konusunda taahhütlerini yeniledikleri vurgulandı.
Stockholm - 25.09.2020
Yemen ordusu, Husilerin 62 sivili öldürdüğünü duyurdu
Yemen hükümeti ile Husiler arasında 13 Aralık 2018'de esir değişimi, Hudeyde'de ateşkes, limanlar ve Taiz ile ilgili Stockholm Anlaşması imzalanmıştı.
Stockholm - 22.09.2020
Trump'dan kendisini Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren İsveçli siyasetçiye teşekkür
Geçen hafta da Jacobsson, İsrail ile BAE anlaşmasına destek vermek için İsrail'in Stockholm Büyükelçisi Ilan Ben-Dov'ı makamında ziyaret edip başarılar dilemişti.
Stockholm - 21.09.2020
Araştırma: Dünyanın en zengin yüzde 1'i karbon emisyonunun yüzde 15'inden sorumlu
İngiliz yardım kuruluşu Oxfam ve Stockholm Çevre Enstitüsünün ortak yürüttüğü araştırmada, 1990-2015 yılları arasında farklı gelir gruplarının yol açtığı karbon emisyonları incelendi.
Stockholm - 19.09.2020
Husiler: Cenevre'deki görüşmelerde esir listeleri teslim edildi
İran destekli Husiler, Cenevre'de Yemenli taraflar arasında devam eden görüşmelerde, esirlerle alakalı listelerin teslim edildiğini belirtti.
Stockholm - 19.09.2020
Husilerin Marib saldırılarının ardından Yemen'de "Stockholm Anlaşması iptal edilsin" sesleri...
Yemen'deki İran destekli Husilerin, hükümetin ülkenin batısı ve kuzey bölgelerinde elinde tuttuğu son kalesi konumundaki Marib iline saldırılarını artırmasıyla birlikte taraflar arasında imzalanan Stockholm Anlaşması'nın feshedilmesi yönünde sesler yükselmeye başladı.
Stockholm - 17.09.2020
Yemen'de 2019'da 1340 sivil zorla kaybedildi, kaçırıldı veya göz altına alındı
Yemen'deki "Kaçırılan Yemenlilerin Anneleri Birliği" tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yemen hükümeti ile Husiler arasında iki yıl önce Stockholm Anlaşması'nın imzalandığı ancak göz altına alınan, kaçırılan ve zorla kaybedilen siviller konusunda durumun değişmediği belirtildi.
Stockholm - 17.09.2020
Son dakika gündem: Avrupa Parlamentosundan Suudi Arabistan ve BAE'ye silah satışının kısıtlanması çağrısı
AP'de silah ihracatıyla ilgili hazırlanan karar önergesi dünkü oturumda oylandı. Sonuçları bugün açıklanan ve kabul edilen önergede, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsünün (SIPRI) verilerine göre AB ülkelerinin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne en çok silah satanlar arasında ikinci sırada geldiği belirtildi.
Stockholm - 16.09.2020
İsveçli aşırı sağcı liderden Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonuna eleştiri
Göçmen karşıtlığı ile bilinen aşırı sağcı İsveç Demokratları Partisi Genel Başkanı Jimmie Akesson, ülkesinde Kur'an-ı Kerim yakarak provokasyona imza atan Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) üyelerini eleştirdi. Expressen gazetesine açıklamalarda bulunan Akesson, başkent Stockholm ve Malmö kentlerinde Kur'an-ı Kerim yakılması hakkında "Gerçekten gereksiz bir eylemdi.
Stockholm - 15.09.2020
"İslam İşbirliği Teşkilatından Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonlarına tepki" haberimizde İİT...
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Danimarkalı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) üyelerinin, İsveç'in başkenti Stockholm ve Malmö kentinde Kur'an-ı Kerim yakmasına ilişkin, suçluların adalet önüne çıkarılması çağrısında bulundu.
Stockholm - 14.09.2020
Yemen'de Şura Meclisi üyeleri, Stockholm Anlaşması'nın iptalini istedi
Yemen'de Parlamento'nun üst kanadı Şura Meclisi'nin 26 üyesi, hükümet ile Husiler arasında imzalanan Stockholm Anlaşması'nın iptal edilerek Hudeyde kentinin Husilerden kurtarılmasını istedi.
Stockholm - 13.09.2020
İsveç Hristiyan Birliği'nden Kur'an-ı Kerim'i yakma provokasyonlarına kınama Açıklaması
Stram Kurs üyelerinin, İsveç'in başkenti Stockholm ve Malmö kentinde izinsiz düzenlediği eylemde Kur'an-ı Kerim yakmalarına yönelik tepkiler sürüyor.
Stockholm - 11.09.2020
Pegasus'un Karaçi seferleri başlıyor
Haftanın dört günü sefer düzenlenecek Seferler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Jinnah Uluslararası Havalimanı'na Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri 20.35'te; Jinnah Uluslararası Havalimanı'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 04.55'te düzenlenecek. Pegasus'un Manchester, Londra, Zürih, Paris, Amsterdam, Kopenhag, Düseldorf, Hamburg, Stockholm, Frankfurt, Berlin, Viyana, Roma, Köln, Brüksel, Kyiv, Bükreş, Kharkiv, Moskova, Stutgart, Cenevre, Barselona, Marsilya, Zaporijya ve Prag hatlarına bağlantı veren Sabiha Gökçen-Karaçi hattının biletleri 129,99 USD'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Stockholm - 11.09.2020
Pegasus'un Sabiha Gökçen Havalimanı-Karaçi seferleri 25 Eylül'de başlayacak
Pegasus'un, Manchester, Londra, Zürih, Paris, Amsterdam, Kopenhag, Düseldorf, Hamburg, Stockholm, Frankfurt, Berlin, Viyana, Roma, Köln, Brüksel, Kyiv, Bükreş, Kharkiv, Moskova, Stutgart, Cenevre, Barselona, Marsilya, Zaporijya ile Prag hatlarına bağlantı veren Sabiha Gökçen-Karaçi hattının biletleri 129,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Stockholm - 11.09.2020
Pegasus'un Karaçi seferleri başlıyor
Pegasus'un Manchester, Londra, Zürih, Paris, Amsterdam, Kopenhag, Düseldorf, Hamburg, Stockholm, Frankfurt, Berlin, Viyana, Roma, Köln, Brüksel, Kyiv, Bükreş, Kharkiv, Moskova, Stutgart, Cenevre, Barselona, Marsilya, Zaporijya ve Prag hatlarına bağlantı veren Sabiha Gökçen-Karaçi hattının biletlerinin 129,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı öğrenildi.
Stockholm - 10.09.2020
31. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Eric Rohmer'in 1970 tarihli başyapıtı "Claire's Knee / Claire'in Dizi", Macar sinemacı Zoltan Fabri'nin 1956 yapımı klasiği "Profesör Hannibal", Nina Hoss'un San Sebastian ve Stockholm film festivallerinden ödüllerle dönen performansıyla öne çıkan gerilim dozu yüksek draması "The Audition / Seçmeler", bağımsız İtalyan sinemacı Danilo Caputo'nun isyan ve yeniden doğuş hikayesi anlattığı "Sow the Wind / Rüzgarı Eken", Alman yönetmen Arne Körner'in kara komedisi "Gasmann" ve Polonyalı yönetmen Andrzej Munk'un adını Beethoven'ın 3.
Stockholm - 10.09.2020
Türkiye'den Stockholm'de Kur'an-ı Kerim yakılmasına tepki
Dışişleri Bakanlığı, İsveç'in başkenti Stockholm'de Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına tepki gösterdi.
Stockholm - 10.09.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılara ilişkin açıklama...
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsveç'in başkenti Stockholm'de Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları kınadığını belirterek, "İslam düşmanı ırkçı grupların Avrupa'nın farklı şehirlerinde Müslümanları hedef alan saldırılarına devam etmesi kaygı verici bir durumdur.
Stockholm - 10.09.2020
Danimarkalı ırkçı parti üyelerinden Stockholm'de Kur'an yakma provokasyonu
Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) üyeleri İsveç'in başkenti Stockholm'ün Rinkeby mahallesinde izinsiz bir eylemde Kur'an-ı Kerim yakarak sosyal medyada yayımladı.
Stockholm - 06.09.2020
Son dakika... Yemen hükümeti: Husiler, Stockholm Anlaşması ile Hudeyde'deki ateşkesi olayları tırmandırmak için...
Gelen son dakika haberlerine göre Yemen hükümeti, İran destekli Husileri olayları tırmandırmak için Stockholm Anlaşması'nı kullanmakla suçladı.
Stockholm - 05.09.2020
Norveçli Bakan Maeland'den "İsveç'e gitmeyin" uyarısı
Norveç Adalet Bakanı Monica Maeland, Norveç televizyonuna verdiği açıklamada "Alışveriş yapmak için İsveç'e gitmeyin orada yeşil bölge yok. İsveç'te hala enfeksiyon riski var" diyerek, "İsveç'e gitmeyin" uyarısı yaptı.
Stockholm - 04.09.2020
Gençlerbirliği'nin İsveçli kalecisi Kristoffer Nordfeldt Açıklaması
UEFA Uluslar A Ligi 3. Grup'ta Fransa ve Portekiz ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın, Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta bulunan Nordfeldt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği'nde forma giymekten ve Ankara'da yaşamaktan mutlu olduğunu belirtti.
Stockholm - 04.09.2020
Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga
2019'da ise kendilerini "saf ırk" görüp "Afrikalılar daha az zeki" diyen ve ırkçılıktan suçlu bulunan, Müslümanlar hakkında soykırım tehditleri savuran ve Nazi söylemlerini benimseyen Danimarka'daki Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın Müslümanların yoğun yaşadığı semtte polis koruması eşliğinde Kur'an'ı yakması üzerine de olaylar çıkmıştı. Paludan bu olaydan bir ay kadar önce de Kur'an'ı yakarak görüntüleri kayda aldırmıştı. 2018'deki bir video açıklamasında ise "Düşmanımız İslam-Müslümanlardır; dünyada tek bir Müslüman'ın kalmaması en iyi şey olurdu. Böylece nihai amacımıza ulaşmış olurduk" diyerek nefret söyleminin de ötesine geçerek adeta soykırımı hatırlatan ifadeler kullanmıştı. Paludan'ın son olarak İsveç'e Kur'an yakmak için giriş yapmak istediği ancak polisin takibiyle engellendiğini belirtmek gerekir. Ayrıca İsveç'in başkenti Stockholm'de 12 Eylül'de Kur'an'ı yakmak için polisten izin istedikleri de belirtiliyor.
Stockholm - 04.09.2020
Ankara'nın film festivali ödüllerle başladı!
Şerif Sezer, Tamer Levent ve Başka Sinema'ya Onur Ödülleri'nin sunulduğu gecede Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması'nın kazananı da belli oldu. Festivalde bugün ve yarın Ulusal Belgesel Film Yarışması filmleri seyirci ve jüri önüne çıkarken, Federico Fellini, Éric Rohmer, Jirí Menzel'in klasik filmleri yıllar sonra yeniden sinema perdesinde ışıldayacak. Nina Hoss'a San Sebastián ve Stockholm film festivallerinden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü getiren "Seçmeler", feminist ve avangart sinemanın yaşayan kraliçesi Ulrike Ottinger'in otobiyografik belgeseli "Paris Kaligramları" ve Christian Petzold'un bu yıl Berlin Film Festivali'nde FIPRESCI Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu dalında Gümüş Ayı Ödülü'nü kazanan romantik hayalet filmi "Undine", Türkiye'de ilk kez seyirciyle buluşacak.
Stockholm - 03.09.2020
Danimarkalı ırkçılar yeni provokasyonlar peşinde
İsveç'in başkenti Stockholm'de 12 Eylül'de Kur'an-ı Kerim yakmak için polisten izin istediklerini aktaran Paludan, polisten izin çıkarsa göçmenlerin ve Müslümanların yoğunlukta olduğu Rinkeby Mahallesi'nde Kur'an-ı Kerim yakacaklarını ifade etti.
Stockholm - 31.08.2020
Son Dakika | Yemen'deki Husiler: Esir takası kapsamında 26 milis serbest bırakıldı
Yemen'deki taraflar, Birleşmiş Milletler himayesinde İsveç'in başkenti Stockholm'de 6-13 Aralık 2018'de gerçekleştirilen istişare toplantılarında esir takası, Hudeyde'de ateşkes, limanlar ve Taiz ile ilgili anlaşma imzalamıştı.
Stockholm - 29.08.2020
Yemen Hükümeti: Stockholm Anlaşması'nın durdurulması için büyük baskıya maruz kalıyoruz
Yemen Meclis Başkanı Sultan el-Burkani, Stockholm Anlaşması'nın durdurulması veya iptal edilmesi için ülke içinden büyük baskıya maruz kaldıklarını bildirdi.
Stockholm - 28.08.2020
Son dakika! Husiler, "esir takası" kapsamında 20 kişiyi serbest bıraktıklarını açıkladı
Yemen'deki taraflar, Birleşmiş Milletler himayesinde İsveç'in başkenti Stockholm'de 6-13 Aralık 2018'de gerçekleştirilen istişare toplantılarında esir takası, Hudeyde'de ateşkes, limanlar ve Taiz ile ilgili anlaşma imzalamıştı.
Stockholm - 24.08.2020
İsveç'te ırkçılık ve Nazizmle mücadelede yeni adım
İsveç'te ırkçılık ve Nazizm ile mücadele kapsamında iktidardaki Sosyal Demokrat Parti tarafından hazırlanan yeni yasa teklifi ile söz konusu suçları işleyenlerin en az 6 ay hapis cezasına çarptırılması hedefleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Stockholm Haberleri | Stockholm Haber - Haberler - Sayfa 6 - Stockholm haberleri, son dakika stockholm haber ve gelişmeleri burada. Charles M. Rice kimdir? Charles M. Rice keşfi nedir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 02:26:37. #1.15#

title