Stockholm: Isaksson'un, Ekim'deki İspanya ve Letonya Maçlarına Yetişmesi Zor

İsveç Milli Takımı'nda Yaklaşan İspanya ve İzlanda Maçları Öncesi Kaleci Andreas Isaksson'un Bu Maçlarda Forma Giyme İhtimali de Giderek Azalıyor.

Stockholm: Isaksson'un, Ekim'deki İspanya ve Letonya Maçlarına Yetişmesi Zor

İsveç Milli Takımı'nda yaklaşan İspanya ve İzlanda maçları öncesi kaleci Andreas Isaksson'un bu maçlarda forma giyme ihtimali de giderek azalıyor.

İsveç'te yayın yapan günlük Expressen Gazetesi, İsveç'in birinci kalecisi Andreas Isaksson'un ayağında yaşadığı sakatlık nedeniyle, takımının 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde karşılaşacağı İspanya ve İzlanda maçlarında forma giyemeyecebileceğini yazdı. Gazete, İsveç Milli Takım Doktoru Magnus Forssblad'ın konuyla ilgili görüşlerine yer verirken, Forssbland, gazeteye yaptığı açıklamasında, "Eğer, Isakkson'un durumunda ters bir durum olmazsa, kaleci 3 ya da 4 hafta daha forma giyemeyecek" dedi.

Ağustos ayında Fransa'nın Rennes Takımı'ndan 3 milyon 700 bin dolar bedel karşılığında Manchester City'ye transfer olan başarılı kaleci, henüz bir maça çıkmışken, takımının antrenmanında sağ ayağından ciddi bir biçimde sakatlanmıştı. Isaksson Eylül ayı başındaki sakatlığının ardından sağ ayağından ameliyat olmuş ve İsveç'in 2008 elemelerinde Letonya ve Liechtenstein'la yaptığı karşılaşmalarda forma giyememişti.

İsveç Teknik Direktörü Lars Lagerbaeck'in Letonya ve Liechtenstein maçlarında olduğu gibi yine kalede Fredrikstad Takımı'nın Mısır doğumlu kalecisi Rami Shaaban'a görev vermesi bekleniyor.