Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi Törenle Açıldı

Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi Törenle Açıldı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (Stgm) Tarafından Çevre İllerdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının Gelişimine ve Güçlenmelerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Kurulan 'Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi, Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı.

Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi Törenle Açıldı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından çevre illerdeki sivil toplum kuruluşlarının gelişimine ve güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan 'STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin ofisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Kocavezir İş Geliştirme Merkezi'nde (İŞGEM) düzenlenen törenle STGM Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi hizmete açıldı. Törene Adana Valısı İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı ve STGM Adana Temsilcisi Süleyman Onatça, STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut, STGM Genel Müdürü Sunay Demircan, STGM Adana Yerel Destek Merkezi Leyla Sağlamtimur, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Avrupa Demokrasi ve İnsan Hakları Girişimi Sorumlu


Müdiresi Aycan Akdeniz ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Törende bir konuşma yapan Leyla Sağlamtimur, STGM'lerin, sivil toplum kuruluşlarının katılımcı demokraside daha etkin rol alabilmesi için kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri yönünde ihtiyaç duydukları konularda destek vermek üzere kurulduğunu söyledi. Hedef olarak kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler ve kültür-sanat konularında çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Sağlamtimur, "STGM


Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi; Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin ve Niğde illerindeki sivil toplum kuruluşlarına kurumsal kapasite geliştirme, proje döngüsü yönetimi eğitimleri, kampanya, ağ kurma ve kurumsal destek hizmetleri verecek bölgesel bir merkez niteliğinde olacak" diye konuştu.


(HT-OK-Y)

Kaynak: İHA