Steaua Bükreş'in İsmi, FSCB Olarak Değişecek - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Steaua Bükreş'in İsmi, FSCB Olarak Değişecek

Haberler.com - Haberler | Spor

Rumen ekibi Steaua Bükreş'in başkanı, kulübün isim hakkını mahkemede kaybettikleri için yeni sezonda FSCB ismiyle mücadele edeceklerini duyurdu. Kulübün, Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Romanya 1. Futbol Ligi ( Liga 1) ekiplerinden Steaua Bükreş, mahkeme tarafından 2004'ten beri illegal olarak kullandığı tespit edilen ismini değiştirme kararı aldı.

Kulüp başkanı Gigi Becali yaptığı açıklamada, gelecek sezon da birinci ligde mücadele etmek için Steaua Bükreş'in ismini değiştireceklerini aksi halde dördüncü lige düşürüleceklerini ifade etti.

Avrupa'nın köklü bir geçmişe sahip olan kulübü Steaua Bükreş'in yeni adının FSCB olacağı öğrenildi.

2004'TEN BERİ İLLEGAL OLARAK KULLANIYORLAR

Romanya futbol tarihinin en başarılı kulübü Steaua Bükreş, isminde yer alan "Steaua" ifadesinin telif hakkının orduya ait olması ve bu ismi yasa dışı kullandığı iddiasıyla Romanya Savunma Bakanlığı tarafından 2011 yılında açılan davayı kaybetmişti.

Mahkeme kararında, 1947 yılında ordu tarafından kurulan futbol kulübünün 1998 yılında devlet himayesinden çıkarak özelleştiği ve 2004'ten bu yana söz konusu ismi yasa dışı kullandığını ifade edilmişti.

BAŞARILARI

Kulübün, 1985-86 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (Yeni adıyla Şampiyonlar Ligi) şampiyonluğu ve 26 kez Romanya Ligi şampiyonluğu bulunmaktadır.

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title