Haberler » Spor » Sporun Efsane İsimlerinden Sporda Birlik ve Barış Çağrısı - Spor

Sporun Efsane İsimlerinden Sporda Birlik ve Barış Çağrısı

İskenderun Belediyesi Tarafından Geleneksel Hale Getirilen ve Bu Yıl İkincisi Düzenlenen "Sporda Barış" Konulu Panel Yoğun İlgi Gördü.

Sporun Efsane İsimlerinden Sporda Birlik ve Barış Çağrısı

İskenderun Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Sporda barış" konulu panel yoğun ilgi gördü. Türk futboluna uzun yıllar hizmet veren Avrupa Gol kralı Tanju Çolak, Milli takımın ve Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Oktay Derelioğlu, yorumcu ve eski futbolcu Ömer Üründül, TRT Stadyum programı sunusu Erdoğan Arıkan ve Fifa kokartlı süper lig hakemi Bülent Yıldırım panele konuşmacı olarak katıldı. İskenderun Belediye Meclis salonunda düzenlenen panelde ayrıca CNN Türk müdürü Nebil Evren, Fotospor İstihbarat müdürü Hamza Özalkuş, TSYD Genel sekreteri Orhan Erhantan da yer aldı. İskenderunlu spor severlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan spor adamları gördükleri ilgi karşısında oldukça heyecanlı anlar yaşadı. Sporseverler İskenderun Belediye Meclis salonuna sığmadı. Panel öncesi konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, İskenderun'da spora önem verdiklerini ve gençleri spora teşvik ettiklerini belirterek, "Gençlerimizi uyuşturucu batağından koruma, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla tüm spor kulüplerine destek veriyoruz ve belediye olarak biz de sporcu yetiştiriyoruz. Önemli olan barış ve kardeşlik içerisinde sporun yapılması, tanıtılması ve sevilmesidir" ifadesini kullandı.


Panelde söz alan Beşiktaş'ın ve milli takımın unutulmaz yıldız futbolcusu Oktay Derelioğlu ise sporun bir oyun olduğunu belirterek, "Toplum olarak futbolun bir oyun olduğunu unutuyoruz. Futbolu sevmek için önce öğrenmek, eğitimini almak lazım. İzlemek için de iyi bir gözlemci olmak ve tuttuğumuz takımı sevmenin yanında, karşı takmın taraftarlarını da sevmek ve tuttuğu takıma saygı duymak lazım" dedi.


Türk futbolunda uzun yıllardır konuşulan yabancı transfer konusuna açıklık getiren Avrupa gol kralı Tanju Çolak, Türkiye liglerinde altı yabancı futbolcu oynatmanın gereksiz olduğunu savundu. Çolak, Türkiye'de çok kaliteli, genç ve yetenekli futbulcuların yetiştirilmesi halinde, Avrupa'da yabancılar kadar başarılı olabileceğini dile getirdi.


TRT Stadyum programı sunucusu Erdoğan Arıkan, Türk fubolunun son yıllarda çok önemli mesafeler aldığını, Avrupa'nın çeşitli kulüplerinde Türk futbolcuların önemli başarılara imza attığına vurgu yaptı.


Fifa kokartlı süper lig hakemlerinden Bülent Yıldırım, futbolda ve yeşil sahalarda son yıllarda barış ve dostluk rüzgarları estiğini belirterek, "Türk halkı olarak artık bilinçli hareket edilmesi durumunda, sporun bir kavga oyunu değil, barış ve birleştirici bir oyun olduğu ortaya çıkmaktadır" diye konuştu. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler