Sportif Bakanın Sporcu Oğlu

Sportif Bakanın Sporcu Oğlu

Kabinede, Sporla İlgilenmesi ve Atletik Yapısı ile Tanınan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in Oğlu Bergütay Tüzmen, İzmir'de Devam Eden Türkiye Liseler Basketbol Şampiyonası Yarı Final Maçlarında Takımını Başarıya Taşıyor. Anne Perihan Tüzmen İse Bir Amigo Gibi Oğlunu Tribünden Destekliyor.

Sportif Bakanın Sporcu Oğlu

Kabinede, sporla ilgilenmesi ve atletik yapısı ile tanınan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in oğlu Bergütay Tüzmen, İzmir'de devam eden Türkiye Liseler Basketbol Şampiyonası Yarı Final maçlarında takımını başarıya taşıyor. Anne Perihan Tüzmen ise bir amigo gibi oğlunu tribünden destekliyor.

İzmir'de devam eden Türkiye Liseler Basketbol Şampiyonası Yarı Final maçlarında Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in oğlu Bergütay Tüzmen, ODTÜ Gelişim Vakfı Koleji Basketbol takımında yer alıyor. Takımına büyük katkı sağlayan Tüzmen, takımın değişmez elemanı olarak gözüküyor. Bergütay Tüzmen'e en büyük destek ise annesi Perihan Tüzmen'den geliyor. Tribünden bir amigo gibi oğlunu ve takım arkadaşlarını destekleyen Perihan Tüzmen, heyecanı nedeniyle bir dakika bile yerinde oturmuyor. Gerek alkış gerek tezahürat olarak bir amigo gibi oğlunu destekleyen Perihan Tüzmen, takımın antrenörü gibi zaman zaman taktik verip bazı kararlarda hakeme itiraz ediyor.

Maç sonrası soruları cevaplayan Bergütay Tüzmen, basketbolu çok sevdiğini belirterek, "Ben bu sporu seviyorum. Michael Jordan'ı kendime örnek alıyorum" dedi. Babası Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in de kendisini desteklediğini belirten Bergütay Tüzmen, şöyle konuştu: "Babam sporu seven bir insan. Zaman zaman birlikte basketbol oynuyoruz. Ama son zamanlarda işlerinin yoğunluğu nedeniyle birlikte çok fazla zaman geçiremiyoruz."

ODTÜ Gelişim Koleji 9. sınıf öğrencisi Bergütay Tüzmen, 14 yaşında ve 7 yıldır lisanslı basketbol oynuyor. Ailece sporu sevdiklerini belirten Bergütay Tüzmen, annesinin desteğinden memnun olduğunu belirtti. Annesinin hiçbir maçını kaçırmadığını belirten Bergütay Tüzmen, "Onun desteği bana büyük güç veriyor" dedi.

ODTÜ Gelişim Vakfı Koleji Basketbol takımının antrenörü Murat Gürsoy, Bergütay Tüzmen'in iyi bir oyuncu olduğunu belirterek, "Basketbol bir takım oyunu. Bergütay'ın da bu takıma katkısı var. Kendisi hem akademik açıdan hem de sportif açıdan başarılı bir genç. Eğitimini ve sportif kariyerini birlikte sürdürüyor. Kendisinden memnunum" dedi.

(FH-YK-HO-S)

Kaynak: İHA