Sporla İlgili Araştırma Komisyonu
Haberler » Yerel » Haber

Sporla İlgili Araştırma Komisyonu

Araştırma Komisyonu Üyesi Milletvekilleri, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı Gezdi

Sporla İlgili Araştırma Komisyonu

İstanbul'daki temaslarını sürdüren TBMM Spor Kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı gezdi. Komisyonun başkanvekili Abdurrahman Arıcı ile üyeler Mehmet Sevigen ve İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay, yönetim kurulu üyesi Ömer Temelli, kulüp genel müdürü Serkan Acar ve dış ilişkiler sorumlusu Turgut Acar eşliğinde statta incelemelerde bulundu.

İlk olarak stattaki restoranda yemek yiyen heyete, daha sonra stat müdürü Ayhan Bak tarafından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı hakkında, slayt gösterisi eşliğinde bir sunum yapıldı. Stadı gezen komisyon üyelerine, maçlar sırasında aktif görev alan birimlerden güvenlik kameraları sistemleri yetkilileri, ambulans, ses yayın ve anons görevlileri, skorboard görevlileri ile özel ve resmi güvenlik sorumluları da eşlik etti. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Şenocak da maçlarda alınan güvenlik önlemleri hakkında komisyon üyelerine bilgiler verdi. Komisyon üyelerine Vedat Olcay tarafından Fenerbahçe formaları da hediye edildi.

Gezi sırasında yaptıkları çalışmalar ve çıkması beklenen Sporda Şiddeti Önleme Yasası hakkında bilgiler veren komisyon üyesi İbrahim Halil Mazıcıoğlu, 'Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı çok güzel ve adeta bir üniversite gibi. Sporda şiddetin önlenmesinde en önemli etken eğitim. Ayrıca statların daha iyi ve güvenli ortama kavuşması lazım. Sporda Şiddeti ve Düzensizliği Önleme Yasası'nı önümüzdeki hafta komisyonda ele almaya başlayacağız' diye konuştu.

(ERC-TAŞ-ZZ) - İSTANBUL