Haberi Paylaş

Türk Kick Boksçu, Filistin İçin Ringe Çıktı

Türk Kick Boksçu, Filistin İçin Ringe Çıktı

Spor Haberleri

IFMA 2011 Büyük Erkekler Dünya Şampiyonu olan ve devlet tarafından ödüllendirilen 'Avatar' lakaplı Atakan Arslan Tayland’da ringe çıktı.

IFMA 2011 Büyük Erkekler Dünya Şampiyonu olan ve devlet tarafından ödüllendirilen 'Avatar' lakaplı Atakan Arslan Tayland'da ringe çıktı. Puket'te Taylandlı şampiyon rakibi Payakdam Mor Phuvana ile karşılaşan Sivaslı kick boksçu Filistin bayrağı ile ringe geldi ve Free Gaza yazılı şortu ile maç boyunca mücadele etti.

Phukwt Bangla Boxing Stadı'nda yapılan karşılaşmada şortunu da Filistin bayrağı ile donatan genç sporcu bu şekilde İsrail saldırılarını protesto etti. Uzak doğuda Filistin'in sesi olmaya çalışan Atakan, karşılaşmayı puanla kaybetti ancak gönülleri kazandı.

Atakan Arslan, Filistin çocukları için de duygusal bir şiir yolladı:

"BÜYÜMEZ ÖLÜ ÇOCUKLAR

Neden çocukları ceset torbalarına tıktınız

Onlar yaramazdı da ondan mı bıktınız

Yarının ki umutlarını alimlerini çaldınız

Güneş doğuda doğmaz artık farkında mısınız?" - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Spor

Filistin Tayland Avatar Puket Spor Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title