Haberi Paylaş

Tsyd Ankara Şubesinden Anıtkabir'e Ziyaret

Spor Haberleri

Tsyd Ankara Şubesinden Anıtkabir'e Ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Yönetimi, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Yönetimi, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Atatürk'ün kabrine ziyarette bulunan başkan Alper Bakırcıgil ve beraberindeki heyet, mozoleye çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Kafile, daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçti ve başkan Bakırcıgil, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Başkan Bakırcıgil, deftere şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu yüce Atatürk, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesinin yeni seçilmiş başkanı olarak, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte size ve sizin ilkelerinize bağlılığımızı arz etmek üzere yüksek huzurunuzdayız. Ne mutlu bize ki cumhuriyetin ilan edilmesini dahi beklemeden sporu hükümet programına aldıran, dünyada ilk kez okullarda beden eğitimi dersini zorunlu kılan bir önderin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde spor yazarlığı yapıyoruz.

Atam, "Benim en büyük eserimdir" dediğiniz laik cumhuriyetin sonsuza kadar yılmaz bekçisi olacağız. Sizin, aziz şehitlerimizin kahraman gazilerimizin bizlere emaneti olan bu vatanı canımız pahasına koruyacağız. Türk sporunun gelişmesi, zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklı sporcuların yetişmesi ülkünüze sahip çıkacağız. Rahat uyu Atam, ruhun şad olsun."

Kaynak: AA / Spor

Türkiye Spor Yazarları Derneği Mustafa Kemal Atatürk Anıtkabir Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title