Spor Toto 2. Lig - Haberler
Haberi Paylaş

Spor Toto 2. Lig

İhlas Haber Ajansı - Spor
Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Yeni Malatyaspor'un yaptığı organizasyon ile Malatyaspor'da bir dönem forma giyen futbolcular bir araya geldi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Yeni Malatya spor'un yaptığı organizasyon ile Malatya spor'da bir dönem forma giyen futbolcular bir araya geldi.

Nurettin Soykan Tesisleri'nde düzenlenen etkinliğe Malatyasporlu eski futbolcular Naci Şavata, Recep Solmaz, Mustafa Taşar, Erkan Kama, Murat Akkaya, Sefa Tatlıcı, Feyyaz Bursalı, Yusuf Tekin, İsmail Tekin, Aziz Yiğit, İhsan Akdağ, Zafer Güler, Feridun Yıldız ve Yusuf Mor katıldı.

Yeni Malatya spor Kulüp Başkanı Ertan Mumcu, yönetim kurulu üyeleri ve teknik direktör Gürses Kılıç'ın da yer aldığı etkinlikte akşam yemeği yenildi. Akşam yemeğinin ardından eski futbolcularla Yeni Malatya spor için yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alış-verişi yapıldı.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Yeni Malatya spor kulüp başkanı Ertan Mumcu, futbolda başarının yakalanması için bütün paydaşlara görev düştüğünü kaydetti. Mumcu, gelinen süreci ve bundan sonra yapılabilecek her şeyi istişare edeceklerini ve değerlendireceklerini ifade ederek, "Ruhen ve bedenene Malatya futboluna gönül vermiş, aktif olarak Malatya futbolunda yer almış siz değerli arkadaşlarımız ve değerli büyüklerimizle futbolda son gelinen noktayı, bundan sonra yapılması gerekenlerle ilgili

istişarede bulunmak amacıyla bir araya geldik. Geldiğimiz süreçte Malatya'da gerçekten futbolun arka planını ve içinde bulunduğumuz şartları zaman zaman basın yoluyla ve kongrede sizlerle paylaştık. Kitleleri ilgilendiren bir spor branşından bahsediyoruz. Şehirlere kimliğini veren bir spordan bahsediyoruz. Dünyada ve Türkiye'de birçok şehir oynadığı futbol ve futbol takımıyla anılıyor. Bu anlamda futbolun önemini, bir şehir açısından ne anlam ifade ettiğinin idraki içerisindeyiz. Ancak başarı yakalama

anlamında da ortak paydaşlara ne kadar görev düştüğünü de geçmişte bu işin içinde olan insanlar olarak siz, bizden çok daha iyi biliyorsunuz" dedi.

"BU TOPLANTI SEMBOLİK DEĞİL"

Samimi fikir ve katkılar beklediklerine işaret eden Mumcu, şunları söyledi:

"Yeni Malatyaspor, Malatya'yı şuadan profesyonel ligde temsil eden tek takım. Tabi sezon başında çok iyi niyetli bir açılış yapıldı. Sayın Mehmet Emin Katipoğlu ve yönetimdeki arkadaşlarımız çok samimi ve iyi niyetli gayretleriyle süreci başlattılar ancak tabi şartlar ya da bir takım sıkıntılardan dolayı hiçbirimizin arzu etmediği, bütün samimiyete, bütün iyi niyete, bütün katkıya rağmen umulan bir seviyede olmadığı için Yeni Malatyaspor'da yeni bir süreç başladı. Elbette burada futbol olayını sadece bir

yönetim kuruluna, bir yönetim kurulu başkanına bağlamak bana çok doğru gelmiyor. Bu anlamda futbolun taraflarını bir araya getirerek, neler yapılabilir hususundaki istişare kapılarımızı açık tutacağımızı ilan etmiştik. Bugün siz değerli büyüklerimizle buradayız. Bu araya geliş sürecini sembolik olarak değerlendirmiyoruz. Bunu zamanımız el verdiği sürece sık sık yapmak arzusundayız. Bu samimiyetimize karşılık, samimi fikirler ve samimi katkılar bekliyoruz."

Malatyaspor'da bir dönem forma giyen ve şu anda Malatya İl Genel Meclisi Başkanlığı görevinde bulunan Naci Şavata ise, düzenlenen programla ilgili olarak, "Yeni Malatyaspor nasıl Malatya olur? Yorumları yapıyorduk. Bunun adımını görüyoruz. Malatya futboluna emeği geçmiş, duayen olarak kabul ettiğimiz insanlar bir araya getirildi ve fikir alış verişi yapılıyor. Bu özlenen bir tabloydu. Tabi futbolda ne yaparsanız yapın, sahada puanların gelmesi lazım. Onun içinde geçmiş dönemdeki tecrübe ve bilgilerimizi

aktaracağız. İyi bir başlangıç oldu" diye konuştu.

Eski futbolculardan İsmail Tekin de, Yeni Malatyaspor yönetiminin yaptığı uygulamanın takdire şayan olduğunu belirterek, "Bu özlenen bir şeydi. ve bizim seneler önceki arkadaşlarımızla bu vesileyle bir araya gelmemiz daha da anlamlı oldu. Memnun olduk" ifadelerini kullandı.

Malatyaspor'un eski oyuncu ve yöneticilerinden Feyyaz Bursalı ise, "Yeni Malatyaspor'u Süper Lig'de görmek istiyoruz. Ama olmuyor. Demek ki bazı eksikliler var. Bunu Malatya'nın aşması lazım. Yeni yönetimin iyi yolda olduğu görünüyor. İnşallah böyle gider" şeklinde konuştu.

Malatyaspor'un eski oyuncusu Mustafa Taşar da, "Zor günlerde bir araya geliyoruz. İşin gerçeği bu konuda çok fazla memnun değilim. Ama en azından eskiden emek vermiş insanların çok kısa süreler içerisinde değer bulmaları bana göre çok üzücü. Yani daha iyi zamanlarda da bu insanların bir araya gelme şansları ve ortamları olmalı diye düşünüyorum. Ama hep krizlerde ve kötü ortamlarda bir araya geliyoruz. Bu benim özellikle düşündüğüm ve üzüldüğüm bir konu. Umarım bir şeyler çıkar. Tabi bir şeylerin

çıkmasından çok bu işin devamlılığı büyük önem taşıyor" dedi. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Spor

Yeni Malatyaspor, Mustafa Taşar, İsmail Tekin, Ertan Mumcu, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title