Haberler

  Serdar Sarıdağ: 'Slimani ve Soldado Beşiktaş'ta Olsaydı İş Yapardı'

  Spor Haberleri

  Milliyet Gazetesi Beşiktaş muhabiri Serdar Sarıdağ, Skorer TV'den Neslihan Ablay'a Beşiktaş ile ilgili sıcak gelişmeleri anlattı...

  Milliyet Gazetesi Beşiktaş muhabiri Serdar Sarıdağ, Skorer TV'den Neslihan Ablay'a Beşiktaş ile ilgili sıcak gelişmeleri anlattı.

  İşte Sarıdağ'nın açıklamaları:

  Şenol güneş Beşiktşa kadrosunu idareli kullanmak istedi. Değişik bir kadro çıkardı. Tolgay, Quaresma yoktu. İkinci yarıda Babel'i oyuna dahil etti. Direk zaten etki etti. Beşiktaş dün gece ikinci yarıda akşam Fenerbahçe derbisinin provasını yaptı. Beşiktaş'ın sahasının zemini çok kötü. Shakira konserinden sonra hala düzelmedi. Çimlerin düzelmesi lazım dinlenmesi lazım ama o sırada maç geliyor. Vodafone Arena'nın çimleri bozulduğu gibi Nevzat Demir tesislerinde de zemin bozuldu.
  Adem'in maçı Fenerbahçe
  Beşiktaş Adem Ljajic gibi çok önemli bir transfer yaptı. Talisca'dan sonra iyi işler yapacaktır. Bence derbide Adem çok önemli bir oyuncu  olduğunu gösterecektir. Onun en önemli maçı zaten Fenerbahçe olacaktır.
  Şenol Güneş rotasyona gitti
  Bir Avrupa maçından sonra Fenerbahçe derbisi varsa ne kadar Avrupa maçı olsa da bir iki oyuncu dinlendirmek gerekir. Şenol Güneş Quaresma, Babel ve Vida derbiye sakladı. Bu oyuncular yeniden ilk 11'e girecektir ama asıl soru Fenerbahçe maçında forvette kim olacak? Dünkü maçta gördüğümüz üzere Larin kurnaz bir golcü değil, Larin bir Burak Yılmaz olamaz. Bence Larin yerine Babel oynamalı. Vagner Love'u neden oynatmaz, Negredo varken bile ilk 18'e giremedi. Ne Mustafa ne de Love  1. Forvet olmayacaktır. Beşiktaş en çok orta yapan takım ama en çok isabetsiz de orta yapan bi takım.  Quaresma çok iyi orta yapıyor ama kafa vuracak bir golcü yok. Gomez olsaydı bu ortalar çok değerli olurdu ama şu an o kalibrede bir golcü yok. Adem ile birlikte Beşiktaş topu yere indirip, ayağa indirecektir. Larin biraz daha uyanık olursa iyi bir performans olabilir. Larin'e yardımcı olacak isim bence İlhan mansız.
  Slimani – Soldado Beşiktaş'ta olsaydı…
  Geçen sene Talisca varken Slimani ve Soldado olsaydı Beşiktaş'ta çok fark etmezdi. Çünkü Talisca üzerine kurulan bir sistem var.Bu sezon Soldado ve Slimani Beşiktaş'ta olsaydı büyük iş yapardı. Quaresma, Adem, Töre, Babel bu isimler forvetlere verimlilik sağlar. Ama dediğim gibi geçen sene olsaydı Talisca üzerine kurulu bir sistem olduğu için çok fark etmezdi.
  Fenerbahçe'nin yenildiği Zagreb takımı Fenerbahçe'ye göre çok daha az değerli. Ama önemli olan takım olmak. Beşiktaş dün akşam biraz kötü oynadı.Rakip biraz daha takım olduğu için ilkten zorluk çekti. 2. Yarıda Babel'in oyuna girmesiyle Beşiktaş gerçek yüzünü gösterdi.  Beşiktaş ve Fenerbahçe bu takımlarla 50 kere maç yapsa kimin kazanacağı ortada. Avrupa'da grup birinciliği Genk ve Beşiktaş arasında geçecek. Oradaki maç çok önemli. Şu skorlara baktığımızda dediğim gibi Belçika ekibiyle Beşiktaş arasında geçecek.
  Beşiktaş'ın derbi 11'i şu şekilde;
  Beşiktaş'ın Karius, Vida(Roco), Pepe, Gökhan, Quaresma, Tolgay,oğuzhan, Babel, Adem, Larin olur. Ama forvette Babel oynarsa kanatta Lens oynar, çünkü dün Lens'in golü var. İyi bir performans gösterdi. Beşiktaş düzgün zemine hasret. Kadıköy'de zemin harika. Kötü bir zeminde böyle oynayan Beşiktaş, kadıköy'deki güzel zeminde bir patlama yaşayabilir. Fenerbahçe'nin Zagreb'te aldığı skor Beşiktaş için sürpriz değil. Bence derbide Cocu takımı toparlamak için Volkan Demirel'i oynayatabilir. Çünkü Volkan derbilerde etle tırnak gibi oldu. Fenerbahçe'nin çok iyi hazırlandıklarını biliyorum. Çünkü lig için büyük önem taşıyor, tam bir dönüm noktası.
  Suçu Cocu'da aramamak lazım
  Cocu ve Şenol Güneş'i aynı kefeye koyamayız. Cocu her hafta ayrı bir kadro ile sahaya çıkıyor. Şenol Güneş ise 1-2 yıldır aynı takımla oynuyor. Fenerbahçe'deki başarısızlığın sebebinin son halkası bence Cocu. Çünkü transferleri Comolli ve Ali Koç yapıyor. Bence en son kızılacak kişi Cocu.

  Kaynak: Skorer / Spor

  Milliyet Gazetesi Serdar Sarıdağ Beşiktaş Spor Haberler

  title