Haberi Paylaş

  Senad Ok: Dirar Sportif Gerekçelerle Kadroda Düşünülmüyor

  Spor Haberleri

  Senad Ok: Dirar Sportif Gerekçelerle Kadroda Düşünülmüyor

  F.Bahçe muhabirimiz Senad Ok, dün gece yaşananların perde arkasını kulüpte yaşanan son gelişmelerle birlikte Skorer TV'de ele aldı.

  Fenerbahçe muhabirimiz Senad Ok, Skorer TV'de "Muhabir Saati"nde Ezgi Toper'in sorularını yanıtladı...

  İşte Ok'un sözleri: "İletişim departmanına teşekkür etmek gerekiyor. Başkan Ali Koç'un 'Camiaya sesleniş' programı fikri çok güzel. Bu formatın hayata geçmesi değerli ve önemli. Başkanın ilk programda bizleri ağırlaması çok iyiydi. Kendimi evimde gibi hissettim. İstediğimiz her soruyu içtenlikle sorduk. Başkan, hiçbir kulüp başkanında görmediğim kadar açık, net cevaplar verdi. Çok samimi bir şekilde açıklayabileceğinin maksimumunu açıkladı.

  "Berke ve Barış ilk 11'de oynayıp hata yapsa kimse bir şey demez"

  Başkan, 'Soldado'nun sakatlığını bilmiyordum' dedi. 1 ay içinde nasıl olur da üst düzey sportif direktör bir forvet alamaz. Bu sene F.Bahçe kaçıncı ollursa olsun taraftarın kredisinin sonsuz olduğunu biliyorum. Bugün Milan'ın kalecisi Donnaruma 16-17 yaşında kaleye geçti. F.Bahçe kaleye Berke'yi koysaydı, sağa Barış Alıcı oynatsaydı iyi olurdu. Zaten kredi var. Seneye başarılı olmak zorunda çünkü. Anlayamadığım ve üzüldüğüm iki konu var. F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki gelecek paraya çok ihtiyacı vardı. F.Bahçe'de sabır çok azdır. Oyuncunun gelişimine sabredecek süre tanımamıştır. Bu sene hiç olmadığı kadar sabır ve hoşgörü var. Berke ve Barış hata yapsa kimse bir şey demez. Böylece seneye Berke ve Barış hazır hale gelirdi.

  "F.Bahçe'nin oyuncu ihraç etmesi lazım"

  F.Bahçe'nin oyuncu ihraç etmesi lazım. Başkan Ali Koç'un temel hedefi kulübün mali yapısını düzeltmek. Sayın Başkan 'Radikal kararlar alabiliriz' dedi. Bu açıklaması şu açıdan değerli. Biz hocamızın arkasındayız deseydi çoğu kişi samimi bulmayabilirdi. Burada bence Ali Koç'un F.Bahçe camiasına en büyük katkısı şu oldu: Açık sözlülüğü. Devre arasına kadar mümkün olduğu kadar sabredecek. Ancak arka arkaya 3-4 mağlubiyet olursa devre arasını beklemeyebilir. Şu an en zor süreç. İlk yarıya zorlayacağım diyor. Olmazsa devre arasında radikal karar alacağım. Buna Cocu nasıl bir reaksiyon verecek? Bence olumlu anlamda motivasyon yapabilir. Bu cümlesi çarpıcı ve olumlu bir cümle.

  Cocu gelecek Türk yardımcısını ne kadar dikkate alabilir? Siz istediğiniz kadar anlatın, Cocu bunu anlamayacak. Yaşaması gerekiyor. İlk 4 haftada taktik hataları nedeniyle Cocu'yu eleştiriyordum. Bundan sonra Cocu'ya bakmak gerekir.

  "Ayew'in bedelsiz kiralanması başarı"

  Transferlerle alakalı Comolli'yi eleştiriyordum. Ayew ve Cocu'nun transferinde başarılı işler yapmış. Ayew bedelsiz kiralanmış. Cocu'nun tazminatının da 12 aylık ücreti olması başarılı.

  "Dirar sportif gerekçelerle düşünülmüyor"
  - 28 kişilik listede Dirar'ın olmaması büyük sürpriz. Dirar sportif gerekçelerle düşünülmüyor. Bence Dirar anlatıldığı kadar kötü bir oyuncu değil. Böyle bir oyuncunun düşünülmemesi bana enteresan geldi. F.Bahçe'de iki sağ bek var: Isla, Şener. Aaatıf, Valbuena var. Dirar'dan daha öncelikli oyuncuların olduğunu düşündü herhalde. Bence Dirar başka takıma gitmez gibi görünüyor. Çünkü Arap yarımadasına transfer olduğu takdirde kariyeri açısından geri gider. Dirar sağ kanatta çok iyi oynuyor. Dünya Kupası'nda Portekiz maçında çok iyiydi.
  3 gün izin eleştirisi
  - Senin takımla daha çok birlikte olmaya ihtiyacın var. Bunlar hep birikiyor. Yanlış tercihler, şanssız goller. Bunun üzerine 3 gün izin yapıyorsun. Sorunlar kartopuyken çığ haline geliyor.
  "3 yeni transferin oynaması risktir"
  - Konyaspor maçında Cocu, Ayew'den vazgeçmez. Aatıf ilk 11'e dönecektir. Cocu, Aatıf'ı çok tutuyor. Mehmet Topal'ın oynayıp oynamayacağı belli değil. Deplasmanda 3 yeni isimle çıkıldığı takdirde bu bir avantaj olabilir mi? Olabilir. Ancak deplasman maçları zordur. Türkiye'yi tanımayan oyuncular. Reyes, Benzia ve Jailson'un Konyaspor maçında ilk 11'de oynaması risktir.

  Kaynak: Skorer / Spor

  Fenerbahçe Senad Ok Spor Haberler

  title