Haber : Şampiyon Türkiye - Haberler

Haberi Paylaş

Şampiyon Türkiye

Şampiyon Türkiye

İkinci Uluslararası Yıldızlar Grekoromen Güreş Turnuvası'nda şampiyon Türkiye oldu.

Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü eski olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim adına düzenlenen 2'inci Uluslararası Yıldızlar Grekoromen Güreş Turnuvası'nda Türkiye şampiyon oldu.

Rize 2 Mart Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye, Mısır, Azerbaycan ve Gürcistan'dan 59 sporcu katıldı. Grekoromen Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim'in de izlediği şampiyonada Türkiye Grekoromen Yıldız güreş milli takımı 9 altın madalya ile 99 puan toplayarak şampiyon oldu. Şampiyonada Gürcistan 54 puanla ikinci, Azerbeycan ise 26 puanla üçüncü oldu.

Turnuva sonunda kazanan sporculara madalyaları Mehmet Akif Pirim ve Rize İl Gençlik ve Spor İl Müdür vekili Kenan Yücel tarafından verildi.

Güreş Federasyonu Rize İl Temsilcisi Adem Özdemir, "Başarılı ve güzel müsabakalar oldu. Geleceğin Avrupa ve Olimpiyat şampiyonları, bu gibi yarışmalarda yarışan sporculardan çıkacaktır. Bu turnuvada emeği geçen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker'e aynı zamanda ilimizin ve ülkemizin gururu olimpiyat şampiyonumuz Mehmet Akif Pirim'e teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

TotemSpor.Com / Spor

Azerbaycan Gürcistan Spor Haberler

Bu haber TotemSpor.Com tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. TotemSpor.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı TotemSpor.Com kurumudur.
title