Korkmaz: "Bu Krizi, Bu Problemi, Bu Sorunu Çıkaran Hep Yönetimdi" - Haberler
Haberi Paylaş

Korkmaz: "Bu Krizi, Bu Problemi, Bu Sorunu Çıkaran Hep Yönetimdi"

İhlas Haber Ajansı - Spor
Korkmaz: 'Bu Krizi, Bu Problemi, Bu Sorunu Çıkaran Hep Yönetimdi'

Mersin İdmanyurdu’nda sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen Teknik Direktör Bülent Korkmaz, "Bu işin tüm sorumlusu biziz gibi lanse edilmesi garibime gidiyor.

Mersin İdmanyurdu'nda sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen Teknik Direktör Bülent Korkmaz, "Bu işin tüm sorumlusu biziz gibi lanse edilmesi garibime gidiyor. Bu krizi, bu problemi, bu sorunu çıkaran hep yönetim kısmıydı" dedi.

Mersin İdmanyurdu Kulübü'nde, sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen Teknik Direktör Bülent Korkmaz, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu. 47 yaşındaki başarılı teknik adam, Mersin İdmanyurdu'nda sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili detayları paylaştı. Takımda ekonomik sorunların olduğunu belirten Korkmaz, kendisine yönetimin 'doku uyuşmazlığı var' dediğini belirtti.

"DOKU UYUŞMAZLIĞI OLDUĞUNU VAR DEDİLER"

Para almadan bu işi devam ettirdiğinin altını çizen başarılı çalıştırıcı, geçtiğimiz hafta Mersin'e gittiğini ve yöneticilerle konuştuğunu belirten Korkmaz, "Yöneticilerle konuşuyorduk. Yöneticiler, para probleminin olduğunu, oyunculara ödemelerde sıkıntı yaşadığımızı, uzun süre oyunculara ödeme yapılmayacağını, yalnız primlerle bu işin yürüyeceğini söyledi. Transferlerde de keza öyle dediler. Oyunculara benim söylememi istediler. Ben de dedim ki, 'Siz yöneticisiniz, bu işleri siz halledeceksiniz.' Bu konu hakkında ben başkanla görüşmedim. Yöneticiler ile görüştüm. 3 aydır bu zorluğun içinde olduğumuzu, bu mücadeleyi, bu savaşı biz verebileceğimizi ilettim. 'Nihayetinde yeni transferler gelecek, fikstür avantajımız iyi' diye söyledim. Doğru hamlelerle, planlar yaparsak bu avantajı kullanabileceğimiz kendilerine belirttim. 'Ben bu savaşı, bu mücadeleyi vereceğim, zaten benim bu ruhumda var' dedim. İki gün sonra cumartesi günü Mersin'e davet ettiler. Pazar günü de Antalya kampı vardı. Babamın rahatsızlığından dolayı gelemeyeceğimi, pazar günü Antalya kampında görüşeceğimizi söyledim. Ondan sonra beni aradılar, doku uyuşmazlığı olduğunu söylediler. Anlamadım. Çünkü biz ne oyuncular gibi peşinatın tamamını aldık, ne ekibimle beraber maaş aldık. Para almadan bu işi devam ettirdik. Bu zorluğa rağmen severek devam ettirdik. Doku uyuşmazlığı olduğunu, bizimle çalışmak istemediklerini söylediler. Ben de kontratın gereğini yapın dedim" diyerek olayı anlattı.

"MESAJ GELDİ, İKİ GÜN İZİN VERİLMİŞ"

Geçtiğimiz pazar günü planladıkları kamp programına uyarak Antalya Belek'e gittiklerini söyleyen Bülent Korkmaz, kampta yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

"Biz kampa giderken, uçaktan indik, Antalya ulaştık, telefonlarımıza iki gün izinlisiniz diye mesaj geldi. Bazen oyunculara da yaparlar, teknik ekibi de yaparlar. Böyle sıkıntılı dönemlerde izin verip, gelecek hocayla anlaşırlar ve gidecek hocanın işini halletmeye çalışırlar. Öyle bir duruma geldi ki biz araştırdık, sonra bize de söylediler o imzanın eski yönetici ve mevcut yönetimde de olan Adem'e ait olmadığını. TGRT Haber'de spor programından Mustafa Karagöl de onu belgeledi. Biz tabii bu durumda bize bu izinin bize ait olmadığını düşündük ve otele gittik. Daha önce bizim adımıza rezervasyon varmış, fakat daha sonra ikinci bir kağıt gelmiş, onda bir rezervasyon yokmuş. Otel müdürüyle konuştuk, herhalde birileriyle konuştu, sonra da bize eşimle beraber oda tahsis ettiler. Pazar günü 5, 5.30 gibi avukatım aradı. Hocam tek taraflı feshedildi, federasyon tarafından bildirildi diye bana söylendi. Ondan sonra biz de kampı terk ettik. Otelden giriş, çıkış yaptığımıza dair belge istedik. Otel vermesi lazım ama onu da vermedi. Çünkü nihayetinde belgelememiz lazımdı. Dolayısıyla böyle bir şekilde kamptan ayrıldık. Yöneticiler, benim avukatla görüşüyorlardı, demek ki anlaşamaz duruma geldiler"

"ÇOK BÜYÜK BİR TECRÜBE EDİNDİM"

Böyle bir şeyin ilk defa başına geldiğini belirten Korkmaz, "Bu işin tüm sorumlusu biziz gibi lanse edilmesi de garibime gidiyor. Bu krizi, bu problemi, bu sorunu çıkaran hep yönetim kısmıydı. Biz de bununla uğraşıyorduk. Oyuncuları antrenmana, maça çıkarıyorsak, gerçekten biz başarılıyız demektir. Oyuncular hep anlık konsantrasyonlarla maça hazırlandılar. Kaybettiğimiz maçları hatırlarsanız, hep anlık konsantrasyonu olan bir şey. Maça, maç günü hazırlanılmaz. Onun öncesinde başlanılır. Maalesef bu krizler, bu sorunlar, bu problemlerle uğraşarak buraya geldik. Sonunda da Mersin İdmanyurdu yöneticileri tek taraflı feshetti. Biz de bu ayrılığı yaşadık. Çok büyük bir tecrübe edindim. İnşallah, Allah bu tecrübeyi bir daha yaşatmaz" ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI

Mersin İdman Yurdu'nda Başkan Vekili Senan İdin, Başkan Yardımcısı Özgür Sanal ve Mali İşler Sorumlusu Sedat Aydöver'in de aralarında bulunduğu bir grup yöneticinin bir araya gelerek Bülent Korkmaz'ın görevine son vermek istediği iddia edilmişti. Yaşanan bu olayların ise Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı'dan habersiz gerçekleştiği, ayrıca toplanan yöneticilerin, Korkmaz'ın kampa katılmaması için kendisine sahte izin belgesi düzenlediği de ileri sürülmüştü. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Spor

Mersin İdmanyurdu, Bülent Korkmaz, Antalya, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title