Haber : Otyakmaz: "Bize Her Şeyi Dediler 'Hırsız' Diyemediler - Haberler

Haberi Paylaş

Otyakmaz: "Bize Her Şeyi Dediler 'Hırsız' Diyemediler

Otyakmaz: 'Bize Her Şeyi Dediler 'Hırsız' Diyemediler

Medicana Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, 3 Temmuz süreciyle ilgili, "O zaman o kadar suni olarak üretilen iddianın içinde bütün evraklarımız hem organize şube, hem mali şube tarafından didik didik edilmesine rağmen o grup bile bize iftira atamadı.

Medicana Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, 3 Temmuz süreciyle ilgili, "O zaman o kadar suni olarak üretilen iddianın içinde bütün evraklarımız hem organize şube, hem mali şube tarafından didik didik edilmesine rağmen o grup bile bize iftira atamadı. Bu çok önemlidir. Bize 'hırsız' diyemediler. En ufak bir parça bulsalardı onu ballandıra ballandıra hepimizi uzun süre ceza evine atacak hale getirip bizim başımıza çok önemli problemler açabilirlerdi ama onlar bile böyle iftira atamadılar" dedi.

Başkan Otyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri kentteki bir otelde düzenlenen ve ulusal ile yerel televizyonlar tarafından canlı olarak yayınlanan basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"UMUDUMUZ SON İKİ HAFTAYA TAŞINDI"

Gençlerbirliği galibiyetinin ligde kalma umudunu son iki haftaya taşıdığını belirten Otyakmaz, "Gençlerbirliği maçı önemli bir karşılaşmaydı bizim için. İddiamızın devam etmesi için mutlak galibiyetle ayrılmamız gereken bir karşılaşmaydı. Her ne kadar bir takım basın mensuplarımız ve taraftarlarımız peşinen 'düştük' diye kabul etse de biz yönetim kurulu, futbolcularımız, teknik heyetimiz ve bize inananlarla birlikte pes etmemeye ve sonuna kadar mücadele etmeye kararlıydık. Gençlerbirliği maçının ilk yarısını kötü geçirdik. İkinci yarıda takımımız gerekli reaksiyonu göstererek önce beraberliği ardından da galibiyet golünü attı. Bu galibiyetle umudumuzu son iki haftaya taşıdılar. Bugün stada gelen muhteşem taraftarımızın itici gücüyle futbolcularımız kazanmasını bildiler. Bu maç için onlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BAZI SLOGANLAR BİZİ GERÇEKTEN ÇOK YARALADI"

Akhisar Belediyespor maçının son dakikasında bazı taraftarların sloganların kendisini yaraladığını ifade eden Otyakmaz, "Akhisar maçının son dakikasında kalecimizin yapmış olduğu bir hata neticesinde almamız gereken çok önemli iki puandan olduk. Yönetim kurulu arkadaşlarımız o an nasıl travma yaşadıysa, bütün stattaki taraftarlarımız ve Sivasspor sevdalıları aynı travmayı yaşadılar. Ama şundan emin olsunlar ki; Sivasspor yönetim kurulundan daha mutsuz ve üzülen kimse yoktu. Böyle travmalarda bir takım tepkilerin olması doğaldır. Bunları olgunlukla karşılıyoruz. Nasıl ki başarılı olduğumuz dönemlerde alkışlar, iltifatlar, övgüler oluyorsa, başarısız olunan dönemlerde tepkiler, istifa davetlerinin olması gayet medeni ve demokratik protestolardır. Bunlarla ilgili bir sorunumuz yok. Ayrıca bütün stadın da tepkisine maruz kalmadık. Stadın bazı bölümlerinde bazı şahıslar tarafından protesto edildik. Bunların hepsi normal fakat atılan bazı sloganlar bizi gerçekten çok yaraladı. Hepimizin ailesi var ve Sivasspor'a hizmet etmeye çalışıyoruz. Ama çok önemli ithamların altında kalacak yönetim kurulumuzdan hiç kimse yok. Bu işler öyle çok ucuz değil. İnsanların söylediği kendisinin aynasıdır. Atılan bu sloganlar da bizim genel kurul kararı almaya yitti. Arkadaşlarımız o gün çok üzgündüler. Bizler genel kurul kararı aldık. Sivasspor sadece bizden ibaret değil. Sivas'ta çok büyük değerli insanlar var. Bunlar da Sivasspor'u taşıyabilecek ilgi ve beceridedirler. Bizler de yönetim kurulu olarak önümüzde ki dönem aday olacak değerli büyüğümüz, arkadaşımız her kimse o yönetime en iyi şekilde destek olma kararı ile birlikte olağanüstü genel kurul kararı aldık" diye konuştu.

"3 TEMMUZ SÜRECİNDE BİZE 'HIRSIZ' DİYEMEDİLER"

3 Temmuz'da olağan bir süreçten geçildiği; bugün takımın ve yönetimin başarısız olarak addedilmesinin başında 3 Temmuz süreci olduğunu aktaran Otyakmaz şunları söyledi.

"Bu süreç daha sonra anlaşıldı ki paralel bir yapılanma tarafından örümcek ağı gibi her tarafa sarılmış ve içinde şöhretin olduğu, paranın olduğu futbol, nasıl ülkemiz ele geçirilmeye çalışılmışsa ele geçirilmeye çalışılmış. Bunun içinde önlerinde engel olarak görebildikleri bir takım insanları suçlayıp büyük bir kumpasla bizleri de bunun içine dahil edip hem futbolun hem de Sivasspor'un travma yaşamasına sebebiyet verdiler. O zaman o kadar suni olarak üretilen iddianın içinde bütün evraklarımız hem organize şube, hem mali şube tarafından didik didik edilmesine rağmen o grup bile bize iftira atamadı. Bu çok önemlidir. Bize hırsız diyemediler. En ufak bir parça bulsalardı onu ballandıra ballandıra hepimizi uzun süre ceza evine atacak hale getirip bizim başımıza çok önemli problemler açabilirlerdi ama onlar bile böyle iftira atamadılar. Çünkü bizim defterlerimiz ve kulübümüze giren paranın hepsi belli. Bunların da çıkışları hepsi belgeli şekilde tutuldu. Başımıza bu işleri açmalarına rağmen neredeyse utanmasalar defterleri bize teslim ederken teşekkür edeceklerdi. Çünkü hiçbir kulüpte bu kadar düzgün defter yoktu. 3 Temmuz sürecinde atılan iftiralar bizi yaraladı, üzüldü ama kendi stadımızda, kendi taraftarlarımız ve hemşehrilerimiz tarafından böyle bir iftiraya maruz kalmak bizi hepsinden daha çok yaraladı. Bir vazo kırıldığı zaman belki onarabilirsiniz ama ne kadar birleştirseniz de o çatlaklar, o kırıklar gözükecek. Benim kalbim şuan kırılmış vazo gibi. Bu kalbi birleştirseniz de bu kalp artık yaralı. 3 Temmuz'da hiçbir zaman para suistimali ile bizi suçlayamadılar. Ufacık bir şey olsaydı biri bin yapar bizi dünyaya rezil edecek şekilde bunu yapmaktan çekinmezlerdi. Çünkü onlar o kadar Allah'sız ve vicdansız insanlar."

"SİVASSPOR'A ZARAR VERMEK İSTEMİYORUZ"

22 Mayıs'ta olağanüstü genel kurulda aday olmayı düşünmediğini belirten Otyakmaz, "Sivas büyük bir şehir mutlaka bir aday çıkacaktır diye düşünüyorum. En azından bir hevesi olanlar var. Yıllardır kötü bir zamana düşmemizi bekleyen insanlar var. Eleştirmek gayet kolaydır. Giysinler şu çizmeleri şu çamurlu yolda bir dolaşsınlar. Nasıl oluyor bu işler biraz görsünler. Biraz da biz tribünde oturalım, biraz da biz bakalım, iyi şeylerini alkışlayalım. Kötü şeylerinde de onlar gibi yapmayacağıma da söz veriyorum" dedi.

"HAKEM HATALARINA MARUZ KALDIK"

Ligin ilk yarısında birçok maçta hakem hatalarına maruz kaldıklarını ifade eden Otyakmaz, "Çok sayıda kırmızı kart gördük. Çift sarı karttan atılan oyuncularımızın en az bir kartın hatalı olduğunu söyleyebilirim. Hakemleri kamuoyuna atarak bu olayları çözemiyorsunuz. Daha çok anarşiye sebebiyet veriyorsunuz. Hakemlerin güvenilirliğini sarsmak doğru değil. Ben Sivasspor'un hakkını her mecrada arıyorum. Elimden gelen her şeyi yapıyorum. Hakemlerimiz dirayetli değil. Dış etkenlerden çok etkileniyorlar. Özellikle büyük takımlara karşı hata yapmaktan çok korkuyorlar" şeklinde konuştu.

Basın toplantısının ardından Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Sivas İl Temsilcisi Kemal Çağlayan, Başkan Mecnun Otyakmaz'a teşekkür plaketi takdim etti. Toplantının yapıldığı otelin önüne gelen taraftarlar Başkan Mecnun Otyakmaz'a destek verdi. - SİVAS

İhlas Haber Ajansı / Spor

Akhisar Belediyespor Mecnun Otyakmaz Gençlerbirliği Sivasspor Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title