Haber : Merkez Hakem Kurulunun Oğuz Sarvan'a gönderilen seminer davetiyesini geri çektiği iddiası - Haberler

Haberi Paylaş

Merkez Hakem Kurulunun Oğuz Sarvan'a gönderilen seminer davetiyesini geri çektiği iddiası

 - Güncelleme:
Merkez Hakem Kurulunun Oğuz Sarvan'a gönderilen seminer davetiyesini geri çektiği iddiası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), eski MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın 2021-2022 sezonu yaz seminerine önce davet edildiği daha sonra bunun geri çekildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), eski MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın 2021-2022 sezonu yaz seminerine önce davet edildiği daha sonra bunun geri çekildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

TFF'den konuya ilişkin medyada yer alan bir haber üzerine yapılan açıklamada, 31 Temmuz-6 Ağustos tarihlerinde Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen seminere Oğuz Sarvan'ın önce davet edildiği, daha sonra bunun geri çekildiği iddialarına cevap verildi.

Oğuz Sarvan'a geçen sezon MHK bünyesinde mentörlük yapması için teklif götürüldüğü ancak kendisinin çalışmak istemediğini dilekçe ile kurula bildirdiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Sayın Sarvan, bu sezon ise mentörlük vizesini yaparak, görev almak için kurulumuza dilekçe göndermiştir. Kurulumuz, başvuruda bulunanlara, rutin olarak seminer tarihi bilgilendirmesi yapmıştır. Ancak MHK Başkanımız Sayın Serdar Tatlı, kendisini telefonla arayarak, bu sezonki mentör kadrosunda kendisini düşünmediğini Oğuz Sarvan'a bildirmiştir. Dolayısıyla, Sayın Sarvan'a herhangi bir resmi seminer davetinde bulunulmamıştır. MHK Yaz Semineri açılış törenine sadece son 2 dönem eski MHK başkanları Sayın Yusuf Namoğlu ve Sayın Zekeriya Alp davet edilmiş, Sayın Namoğlu icabet etmiştir. Hakemlerimiz 2021-2022 sezonu hazırlıklarını 31 Temmuz'dan, kampın sona erdiği bugüne kadar Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde sürdürmüştür. Yalan, yanlış ve eksik bilgilendirmelerden oluşan yazı ve haberlere kamuoyunun itibar etmemesini rica ediyoruz."

Sarvan: "Şahsımla ilgili açıklamayı üzülerek okumuş bulunuyorum"

MHK'nin açıklamasına yanıt veren Oğuz Sarvan ise şunları kaydetti:

"Bugün Türkiye Futbol Federasyonunun resmi internet sitesinde, Merkez Hakem Kurulu adına yapılan şahsımla ilgili, çelişkili, yalan, yanlış ve eksik bilgilendirmelerle dolu açıklamayı üzülerek okumuş bulunuyorum. Her cümlesini kanıtlarla çürütme hakkımı saklı tutarak, kamuoyunun yapılan bu yalan, yanlış ve eksik bilgilendirmelerden oluşan açıklamaya itibar etmemesini rica ediyorum."

Merkez Hakem Kurulu Futbol Federasyonu Türkiye Gazetesi Oğuz Sarvan Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title