Haberi Paylaş

Nefesleri Kesen Yarı Final Maçı Erbil'deki Alman Taraftarı Da Ekrana Kilitledi

Spor Haberleri

Nefesleri Kesen Yarı Final Maçı Erbil'deki Alman Taraftarı Da Ekrana Kilitledi

- Irak’ın Erbil Kentindeki Alman Taraftarlar, 18’inci Dünya Kupası’nda Dün Oynanan Almanya – İtalya Yarı Final Maçını Heyecan İçinde İzledi.

- Irak’ın Erbil kentindeki Alman taraftarlar, 18’inci Dünya Kupası’nda dün oynanan Almanya – İtalya yarı final maçını heyecan içinde izledi.

Alman girişimci Gunter Voelker’in işlettiği Deutscher Hof adlı restoranın bahçesine kurulan dev ekrandan maçı izleyen Alman futbolseverler ve Erbilli Alman Milli takımı taraftarları, İtalya’nın son 2 dakika içinde gelen 2 golüyle yasa boğuldu. Saddam Hüseyin döneminde Almanya’ya giden Iraklılar da maçı izleyenler arasındaydı.

Devrik lider Saddam Hüseyin döneminde Almanya’ya kaçtığını belirten Danyel Şit, “Almanya’ya gittikten bir süre sonra Alman vatandaşlığı hakkı kazandım. 20 yıldır Almanya’da yaşıyorum. Buraya ailemi ziyarete geldim. Alman Milli Takımı’nın hiçbir maçı kaçırmam¨ diye konuştu.

Erbil’de faaliyet gösteren Alman işadamı Siegtried Martsch’de Kürt bölgesinin Irak’ın diğer bölgelerinden farklı olduğunu düşünenlerden:

“Herkes buranın çok tehlikeli bir yer olduğunu söylüyor. Tam tersine burası çok güvenli bir yer. Erbil, Bağdat ve Felluce’den çok farklı bir yer. Burada bombalar patlamıyor. Burası barışçıl Kürdistan¨.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title