Haber : Maçın Ardından - Haberler

Haberi Paylaş

Maçın Ardından

Maçın Ardından

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Obradoviç: "Maça olan konsantrasyonumuz ve oyuncularımızın mental hazırlığı iyi değildi" Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başantrenörü Karadağ: "Dünkü maçla bugünkü maç arasında basketbol adına gece ile gündüz kadar fark vardı"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zjelko Obradoviç, 74-69 kazandıkları Torku Konya Selçuk Üniversitesi maçına ilişkin, "Maça olan konsantrasyonumuz ve oyuncularımızın mental hazırlığı iyi değildi" dedi.

Obradoviç, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kötü bir maç çıkardıklarını söyledi.

Torku Konya Selçuk Üniversitesi maçının, Tofaş maçına göre çok farklı olduğunu belirten Obradoviç, şöyle konuştu:

"Maça olan konsantrasyonumuz ve oyuncularımızın mental hazırlığı iyi değildi. Bana göre, bilmemiz ve öğrenmemiz gereken şey öncelikle kendimize saygı göstermemiz, ondan sonra da karşımıza çıkan her rakibe gereken saygıyı göstermemiz gerektiği. Bazı oyuncular bu maçın çok kolay geçeceğini ve kendi atacakları skorun daha önemli olabileceğini düşünüyordu. Bu maç geçti, yarınki maç için hazırlanmamız gerekiyor. Çalışmak için önemli zamana ihtiyacımız var. Bulunduğumuz ay içinde 11 önemli maç yapacağız. Ayrıca rakip takımı da tebrik etmek istiyorum, çünkü çok ciddi bir maç oynadılar."

Torku Konya Selçuk Üniversitesi Başantrenörü Cengiz Karadağ da dünkü maça göre daha iyi bir performans sergilediklerini belirtti.

Üçüncü periyotta rakiplerinden sadece 8 sayı yiyebilecek defansif potansiyene sahip bulunmalarının umut verici olduğunu dile getiren Karadağ, şunları kaydetti:

"Dünkü maçla bugünkü maç arasında basketbol adına gece ile gündüz kadar fark vardı. Uzun yolda az zamanda çok iş yapmaya çalışacağız. Bunun için tabii ki bazı farklılıklar da ortaya koymamız lazım, biraz daha form tuttuğumuz zaman. Özellikle dış atışlarımızda bir kişiye bağlı kalmamız lazım. İşin defansif kısmını daha iyi yapabileceğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki dönemde en kısa zamanda daha iyi basketbol oynayıp, daha başarılı olmaya çalışacağız." - Edirne

AA / Spor

Spor Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title