Kartal Belediyespor’da Mermertaş Güven Tazeledi - Haberler
Haberi Paylaş

Kartal Belediyespor’da Mermertaş Güven Tazeledi

Bültenler - Spor
 - Güncelleme:
Kartal Belediyespor’da Mermertaş Güven Tazeledi

Kartal Belediyespor Kongresi Gerçekleştirildi. Başkanlığa Tekrar Turgut Mermertaş Seçildi.

Kartal Belediye spor'un 3. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş'ın tekrar başkalığa seçildiği kongrede Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Süleyman Tohumcu, Nihat Kaçar, Ali Apaydın, Tayfun Çavuş, Cihan Düzgün Söylemez, Sedat Ertekin seçildi.

Kartal spor tesislerinde gerçekleştirilen ve tek liste halinde girilen kongreye katılarak bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sporu sadece futbol olarak görmemek gerektiğine değindi. Herkesin her branşta amatör kulüplere destek olması gerektiğini de söyleyen Öz "Amatör kulüpleri ihmal etmemeliyiz" dedi.

Diğer amatör kulüplerin ilgilenmediği branşların okul bazında geliştirilmesi gerektiğini belirten Öz, oradan yetişecek sporcularla kulüplerin nitelikli şekilde temsil edilebileceğini söyledi. Altınok Öz "Yeni yönetim kurulundaki arkadaşlar hedef olarak amatör ligde sezon geçirerek mutlaka ve mutlaka Kartalın çocuklarını ortaya çıkaracak bir yapılanmaya bürünmelidirler" dedi. Öz, bunun örneğini Kartal spor'da başlattıklarını ve devamının da takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Hedeflerinin Kartalda spor yapılabilecek yerleri arttırarak, ülkeye yeni sporcular kazandırmak olduğunu ifade eden Öz "Biz park yapıyoruz ama bir şeyi göz ardı ediyoruz çocuklarımızın spor alanlarını unutuyoruz, hiç olmazsa bir kısım alanları spor sahasına çevirip çimlendirip birkaç basamak tribün yaparak çocuklarımızın her branşta spor yapabileceği yerler oluşturmamız lazım" dedi.

Bununla ilgili çalışmaları da başlattıklarını vurgulayan Öz, "2010 yılı Park ve Bahçeler Müdürlüğünün planladığı alanların bir kısmını bu şekilde değerlendireceğiz" şeklinde konuşarak, bu sayede çocukları da sokaktan spora taşıyacaklarına inandığını dile getirdi.

Türkiye Yelken Şampiyonası'nın 28 Temmuz -1 Ağustos arası Kartal Dragos'ta yapılacağını da hatırlatan Başkan Öz, Kartal Yelken Kulübü ile Dragos Yelken Kulübünün ortaklaşa düzenleyeceği etkinlik kapsamında Kartal'a Türkiye'den 150 sporcu geleceğini ve onları Belediyenin Adalar tesislerinde ağırlayacaklarını söyledi.

Bültenler / Spor

, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title