Haberler

Karesi Belediye Başkanı Ankara'da ziyaretlerde bulundu

Abone Ol

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirerek siyasetçileri güreşlere davet etti.

Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara'da bir dizi ziyarette bulunarak bakan, bakan yardımcıları, milletvekilleri, bürokratlar, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet etti. Başkan Orkan ziyaretlerde Karesi'nin talep ve ihtiyaçları içinde istişarelerde bulundu.

Bu yıl 63'ncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri, 1-2-3 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yaklaşık binin üzerinde güreşçinin er meydanına çıkacağı güreşler öncesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara'da bir dizi ziyarette bulunarak, milletvekilleri, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet etti. Başkan Orkan ilk ziyareti Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur'a gerçekleştirdi. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker'de hazır bulundu.

Başkan Orkan sırasıyla AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve İnsan Hakları Başkanı Mehmet Ali Zengin'i ziyaret ederek kırmızı dipli mum ile siyasetçileri güreşlere davet etti.

Balıkesir heyetinden Akar'a ziyaret

Başkan Orkan'a sonraki ziyaretlerinde Yağlı Güreş Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'da eşlik etti. Başkan Yılmaz ve Orkan, Balıkesir AK Parti Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey ve Ali Taylan Öztaylan'ı 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşlerimize davet etti.

Daha sonrasında milletvekilleri Belgin Uygur, İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'dan oluşan heyet Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar'ı ziyaret ederek, güreş davetinde bulundular.

Son olarak ise Başkan Orkan, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Ahmet Zenbilci ve Ayşe Sula Köseoğlu ile bir araya gelerek 1-3 Eylül tarihlerinde Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan adına bu yıl 63.'sünü düzenlenecek olan güreşlere davette bulundu.

Başkan Orkan, Ankara ziyaretlerinin ikinci turuna ise Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Veysel Tiryaki'yi ziyaret ederek başladı. Orkan daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcımız, Dış İlişkiler Başkanımız, Zafer Sırakaya'yı ziyaret ederek güreşlere davet etti. Başkan Orkan'a bu ziyaretlerinde Milletvekili Mustafa Canbey, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker eşlik etti. Ziyaretlerde Karesi'ye yapılacak yatırımlar ve hizmetler hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak'a ziyaret

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ve Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker, Ankara temaslarının 2. gününde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ve Dr. Enes Eminoğlu'nuda ziyaret ederek güreşlere davet etti.

Heyet daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ı ziyaret ederek, 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşlerine kırmızı dipli mum ile davet ettiler. Ziyarette Karesi'de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.

"Ata sporumuzu gelecek nesillere aktarıyoruz"

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada; "Ankara'da bir dizi ziyarette bulunduk. Değerli siyasetçi ve yöneticilerimizi 1-3 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Güreşleri'ne davet ettik. Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın şehri Karesi'mizde bu önemli değeri yaşatıp ata sporumuza sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Yücel Yılmaz Başkanımıza da teşekkür ediyoruz" dedi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Kurtdereli Mehmet Pehlivan Dinçer Orkan Balıkesir Ankara Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title