Gökhan İnler, Milli Takım Heyetine Kırgın - Haberler
Haberi Paylaş

Gökhan İnler, Milli Takım Heyetine Kırgın

İhlas Haber Ajansı - Spor
Gökhan İnler, Milli Takım Heyetine Kırgın

Serie A'da Udinese Forması Giyen Gurbetçi Futbolcu Gökhan İnler, Ay-yıldızlı Formayı Giymeyi Çok İstediğini Ancak Türk Milli Takımı'na Çağrılmayınca İsviçre Milli Takımı'ndan Gelen Teklifi Kabul Ettiğini Söyledi.

Serie A'da Udinese forması giyen gurbetçi futbolcu Gökhan İnler, Ay-yıldızlı formayı giymeyi çok istediğini ancak Türk Milli Takımı'na çağrılmayınca İsviçre Milli Takımı'ndan gelen teklifi kabul ettiğini söyledi.

İHA muhabirine açıklamada bulunan gurbetçi futbolcu Gökhan İnler, Udinese'de çok mutlu olduğunu belirterek, "Udinese'nin başarısı için elimden geleni yapıyorum. Takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Takımdaki herkes elinden geldiğince bana destek oluyor" dedi.

İsviçre Milli Takımı'nı tercih etmesiyle ilgili olarak ise Gökhan İnler kırgınlığını ifade ederek, "Ben Türkiye için oynamak istiyordum. 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın İskoçya ile yaptığı hazırlık maçı kadrosuna çağrılmıştım. Daha sonra ise çağırılmadım. Tabii ki insan çağrılmayınca üzülüyor, ben de uzun bir süre çağrılmayı bekledim. Daha sonra İsviçre Milli Takımı'ndan teklif geldi. İsviçre Milli Takımı teknik direktörüyle yüz yüze görüştüm. O, beni takımında çok istediğini söyledi. Ben de bunun üzerine

teklifi kabul ettim. Türk Milli Takımı'nda oynamak isterdim. Ancak artık bu imkansız. Şimdi İsviçre Milli Takımı'nın başarısı için mücadele edeceğim" diye konuştu.

Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası finallerini katılmasını arzu ettiğini ifade eden Gökhan İnler, "İnşallah, Türkiye gruptan çıkar ve Avrupa Şampiyonası finallerine katılır" şeklinde konuştu.

(İY-İY-ERS-ÖZ-S)

İhlas Haber Ajansı / Spor

, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title