Haberler

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Erden Timur Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

Abone Ol

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Fenerbahçe'nin kupa seremonisindeki kural ihlali ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Timur, Marcel Sabitzer ile ilgili girişimlerinin olmadığını belirtirken, Türk Dünyası Turnuvası düzenleyeceklerini ve Türk oyuncularının önemine vurgu yaptı. Timur ayrıca Avrupa'da ve Türkiye'de büyük hedefleri olan bir kadro oluşturacaklarını söyledi.

Erden Timur : Çok net bir kurala aykırılık var

"Marcel Sabitzer ile ilgili girişimimiz yok"

"Türki oyuncusu konusunun öncüsü Galatasaray'dır"

"Avrupa'da ve Türkiye'de çok büyük hedefleri olan kadro oluşturacağız"

Serhan TÜRK/İSTANBUL,- Galatasaray'ın yeni stat isim sponsorluğu imza töreni sonrasında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası finalindeki kupa seremonisine 5 yıldızlı forma ile çıkmalarından dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi ve bu konudaki kararın verilmemesinin sorulması üzerine Başkan Özbek, "Bir kupa seremonisinde yönetmeliklerin söylediği şekilde değil de federasyona meydan okurcasına kendi bildikleri uygun forma ile çıkmalarını herkesin yadırgadığını düşünüyorum. Bunun cevabını federasyon sessiz kalarak vermiş olamaz. Yönetmeliklere karşı gelen takımları, kişileri ayıramazsınız. Merdivene ceza kesen kurum bu konuda da gereğini yapmalıydı. Hala ona davet ediyoruz. Yönetmelikte ne yazıyorsa onu uygula" diye cevap verdi.

ERDEN TİMUR: ÇOK NET BİR KURALA AYKIRILIK VAR

Erden Timur ise sarı-lacivertlilerin kupa maçına 5 yıldızlı forma ile çıkmaları ile ilgili, "Hukuk net bir kavramdır. Burada çok net bir kurala aykırılık var. Şu anki kural çok net. Bunun uygulanmaması hukuksuzluktur. Hukuk tanımamak, insan tanımamak demektir. İnsanlığı tanımayanlarla her türlü mücadelemiz devam edecek. Haksızlığa boyun veririz. Hukuksuzluğun basit hale getirilmesi ülkeye, memlekete, geleceğimize çok büyük zarar verir. Kendi şımarıklıkları için topluma bu kadar zarar vermeyi göze alanlar, kaygıları ve korkuları nedeniyle bu kadar topluma zarar verecek insanların da önüne geçeceğiz. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Timur ayrıca Avusturyalı futbolcu Marcel Sabitzer ile ilgili girişmelerinin olmadığını ekledi.

"TÜRKİ OYUNCUSU KONUSUNUN ÖNCÜSÜ GALATASARAY'DIR"

Türk Dünyası Turnuvası düzenleyeceklerini belirten Erden Timur, "Her sene bunu gelenekselleştirmek istiyoruz. Türki oyuncusu konusunun öncüsü Galatasaray'dır. Bizim soy bağımız var. Soy bağımız olan ülkelerle bir araya gelinmesi spor anlamında çok kolaylaştırıcı. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Bu tür iş birliklerini geliştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA VE TÜRKİYE'DE ÇOK BÜYÜK HEDEFLERİ OLAN KADRO OLUŞTURACAĞIZ"

Bitmesini bekledikleri transferler olduğunu ifade eden Timur, "Bu sene geçen seneye göre bambaşka. Planımızdaki yegane değişiklik, zorunluktan ötürü Icardi konusu oldu. Icardi için tutulan uçak oraya gitmişti. 14-15 günlük gecikme olacak. O da Icardi açısından çok haklı bir gecikme. En önemli şey sağlık konusu. Diğer konusular devam ediyor. Bu sene Avrupa'da ve Türkiye'de çok büyük hedefleri olan kadro oluşturacağız. Bu kadar erken ön eleme oynanan dönem olmadı. İlk defa Türkiye, sportif başarısızlık dolayısıyla bu kadar erken oynuyor" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Dursun Özbek Galatasaray Erden Timur Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Behzat Ç. 2. sezon ne zaman başlayacak? Behzat Ç. Çekiç ve Gül yeni bölüm hangi tarihte yayınlanacak? Türkiye enflasyon ne zaman düşecek? Enflasyon 2024'de ne olacak, ne kadar artacak? Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek? Ziraat Türkiye Kupası maçları hangi kanalda? ZTK maçları nereden izlenir? Mesut Yar Sözcü Tv'den neden ayrıldı? Sabahın Sözcüsü Mesut Yar yok mu, neden yok? Mesut Yar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mesut Yar hangi partiden aday ve nereye aday oldu? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı ne zaman? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title