Haberler

Çaycumaspor Kulüp Kapanma Noktasında

Abone Ol

Zonguldak Süper Amatör Lig takımlarından Çaycumaspor ertelenen 2.'ci Olağanüstü kongrede başkan adayı çıkmayınca kulüp kapanma noktasına geldi. Yeterli bir çoğunluk ve başkan adayı çıkmamasından dolayı kongre 15 gün sonraya ertelendi.

Zonguldak Süper Amatör Lig takımlarından Çaycumaspor ertelenen 2.'ci Olağanüstü kongrede başkan adayı çıkmayınca kulüp kapanma noktasına geldi. Yeterli bir çoğunluk ve başkan adayı çıkmamasından dolayı kongre 15 gün sonraya ertelendi.

2023-2024 futbol sezonu öncesinde kongre hazırlıklarını sürdüren Çaycumaspor 31 Temmuz'da yapılan kongrede çoğunluk sağlanamaması üzerine kongreyi 7 Ağustos tarihine erteledi. Yeniden toplanan üyeler yeterli sayı bulunmaması üzerine kongreyi geçici yönetim ile yürütme kararı alındı. Kongreyi yöneten ve kayyum heyeti ile birlikte masada bulunan Çaycumaspor üyelerinden İsmail Uzaldı, takımın başına geçecek olan başkan adayının olmaması ve yeterli bir sayınında bulunmaması üzerine konuşma yaptı. Uzaldı; "Sahipsiz kaldık, sahibimiz yok. Eğer bu kongreyi yapamazsak bu kulüp fesih olur. Onun için geçici bir yönetim oluşturmamız lazım. Bu geçici yönetim ile karar aldırıp olağanüstü kongre kararı aldırmamız gereklidir. ya öyle yapacağız yada bu cenazeyi burada bırakacağız, kayyumdaki yetkili arkadaş karar defterini alacak, Kaymakama teslim edecek. Olay bitecek. Çaycumaspor adına hepinize teşekkür ediyorum. Buralara kadar geldiniz. Ama ne yazık ki hiç sahibimiz yokmuş. O tribünlere gelip bağıranlar, çağıranlar "Çaycumaspor şampiyon olacak" diye haykıranlar, şeref tribününde hava atanlar yoklar. Biz burada biz avucuz. Ben hepinize sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

"Bu cenazeyi kaldırmak isteyenler gelip kaldırsın"

Kapanış konuşmasını yapan Uzaldı; "Ne yazık ki Çaycumaspor'un sahibi yok. Sahipsiz kaldık. Çaycuma'ya Çaycumalı'ya geçmiş olsun. O tribünleri dolduranlar artık başka maçlara giderler. Yazık, bu takımın bu hale gelmemesi lazım. Sahip çıkacak olanlar sahip çıkmıyor. Sivil toplum örgütleri yok. Herkes küsmüş. Bu Çaycumaspor ne yaptı da küstüler bilmiyorum. Çaycuma bir reklam vermeye kalksa en güzel reklamımız futboldur. Futbol ile kendimizi duyuruyoruz ama biz Çaycuma olarak sesimizi duyuramadık. Hepimize geçmiş olsun. Bu cenazeyi kaldırmak isteyenler gelip kaldırsın. 15 gün sonra ne olacağını bilmiyorum ama yine aynısı olacaktır" dedi.

15 gün sonrasına alınan kongre kararının ardından sonuç değişmez ise 76 yıllık kulüp yasa ve kanun gereği fesih edilip, kapatılma durumu ile karşı karşıya gelecek.

Öte yandan ertelenen kongrenin ikincisine de Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'nın katılmadığı gözlendi. - ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Zonguldak Futbol Spor Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title