Haber : Boks Maçında Salon Birbirine Girdi - Haberler

Haberi Paylaş

Boks Maçında Salon Birbirine Girdi

Boks Maçında Salon Birbirine Girdi

Eski dünya şampiyonlarından Çağrı Ermiş’in ringe çıkacağı sırada çıkan kavgada kan akarken, bir kişi ağır yaralandı.

Eski dünya şampiyonlarından Çağrı Ermiş'in ringe çıkacağı sırada çıkan kavgada kan akarken, bir kişi ağır yaralandı. Polisten alınan bilgiye göre; Türk boksör Birkan Akyol ve Sascha Brinkmann maçı sonrası kararı beğenmeyen Türk ve Arap taraftarlar birbirlerine girdi.

Köşeye sıkıştırılan bir kişiye sandalye ve masalarla vurulması sonucu ağır yaralandı. Bu arada seyirciler de birbirine yumruk ve şişelerle hücum etti. Burada da üç kişi yaralanırken, bunlardan ikisinin kadın seyirci olduğu bildirildi.

Salonda yaşanan olayların ardından bir açıklama yapan eski dünya şampiyonu Çağrı Ermiş, "Tam ben ringe çıkacağım anda yapılan bu kavga maçımın iptal olmasına neden olurken, bana ve ekibime de büyük zarar verdi. Bizler hedefleri olan sporcularız ve bu tür olaylar bizleri bu hedeflerimizden alı koymaktadır. Madem yenilgiyi kabullenemiyorlar o zaman evlerinde otursunlar" şeklinde konuştu.

ALYAZ: "TÜRK İMAJINA ZARAR VERİYORLAR"

Dövüş sporları yazarı Vedat Alyaz, bu tür olayların dövüş sporuna büyük zarar verdiğini belirterek, "Maalesef sporumuzun adını batırıyorlar. Boks sporu her ne kadar yumruklarla da yapılsa, sportmence bir yarıştır ve bunu iyi olan kazanır. Artık insanlarımızın bunu öğrenmesi gerekmektedir. Olay sırasında ağır yaralananlar var. Polis ve ambulans gece boyu sportmen dışı olaylarla uğraşmak zorunda kaldı. Hem spor hem de Türk imajına büyük zarar vermektedir. Şimdi Alman ve dünya medyası bu konu üzerinden yine Türk ve Araplar'a yüklenerek suçlayacaklar. Bu arada maçı iptal edilen Çağrı Ermiş 16 Ağustos'ta Bielefeld kentinde ringe çıkacak" diye konuştu. - DUSSELDORF

İhlas Haber Ajansı / Spor

Spor Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title