Haberler

Aksaray'da Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Renkli Görüntülerle Tamamlandı

Güncelleme:

Aksaray'da Hasandağı'nda düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası, 35 ülkeden 130 sporcunun katılımıyla renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. Yarışlarda genel klasmanda birincilik Stan Radzıkowskı'nın oldu. Kadın pilotlar klasmanında ise birincilik Alexia Fıscher'in oldu. Tören, dereceye giren pilotlara kupa ve madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

Aksaray'da Hasandağı'nda 35 ülkeden 130 sporcunun yarıştığı Yamaç Paraşütü Dünya Kupası renkli görüntülerle tamamlandı.

Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu ile Türkiye Hava Sporları Federasyonunca Hasandağı'nda Yamaç Paraşütü Dünya Kupası düzenlendi. 29 Temmuz'da başlayan yarışlar sonunda, genel klasmanda birinciliği Stan Radzıkowskı, ikinciliği Ferdinand Vogel, üçüncülüğü ise Petr Kostrhun elde etti. Kadın pilotlar klasmanında birinci Alexia Fıscher, ikinci Jenny O'neıl, üçüncü de Silvia Buzzı Ferrarıs oldu. Kulüpler Kategorisinde ise Jack Jones Kulübü birinci, Nearbirds Kulübü ikinci, Chinese Taipei Gliding Kulübü de üçüncü sırada organizasyonu tamamladı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen kupa törenine Aksaray Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Dünya Yamaç Paraşütü Federasyonu Başkanı Goran Dimiskovski, Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı Abdullah Kahraman ile sporcular katıldı.

ABDULLAH KAHRAMAN: REKORLAR HASAN DAĞI'NDA KIRILDI

Türkiye Hava Sporları Federasyonu As Başkanı Abdullah Kahraman, "Aksaray organizasyona güzel bir şekilde ev sahipliği yaptı.Pilotlar 120 ile 150 kilometrelik tüm uçuşlarını Anadolu'nun bozkırında sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. 35 ülkeden gelen 135 sporcu Aksaray'a hayran kaldı. 2024 yılanda ise şehrimizde süper final yarışlarını da yapmayı planlıyoruz" dedi.

Tören, protokol üyelerinin dereceye giren pilotlara kupa ve madalyalarını vermesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Aksaray Dünya Spor Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title