Haberler

Akhisar Arena'da Yeni İhale Süreci Başlıyor

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediyespor’un maçlarını oynayacağı Akhisar Arena Stadyumu’nun yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Belediyespor'un maçlarını oynayacağı Akhisar Arena Stadyumu'nun yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yüklenici firmanın sözleşmesinin feshedilmesinin ardından yeni ihale sürecinin 10-15 gün içinde başlayacağını kaydeden Başkan Hızlı, stadyumunun ne zaman biteceği hakkında ise net bir tarih veremeyeceğini söyledi.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Türkiye'nin ilk kütüphanelerinden birisi olan ve yine Akhisar Belediyesi tarafından restore edilen Zeynelzade Halk Kütüphanesi'nde Akhisarlı basın mensupları ile buluştu. Gündemi değerlendiren Başkan Salih Hızlı'ya Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak, Ali Velestin, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu eşlik etti.

Yeni stadyum inşaatında müteahhit firma ile yolların ayrıldığını ve mahkeme sürecinin sona ermesinin ardından kamuoyu ile bilgi paylaşımını yapabildiklerini kaydeden Başkan Hızlı, bundan sonra stadyum ile ilgili tüm gelişmeleri tek kaynak olan resmi sosyal medya adresinden duyuracaklarının altını çizdi.

Başkan Salih Hızlı, yaptığı konuşmada şunlara değindi:

"Stadyum inşaatının sıkıntıya girdiğini hissettiğimizde bu konuda bilinçlendirme yaptık ama detaylı bir bilgilendirme yapmadık. Sıkıntılı bir süreç sonrası fesih ettik. Tasfiye süreci mahkemeyle devam ediyor. Yasal süreç devam ediyor fakat müteahhit yürütmeyi durdurma aldı ama biz bunu kaldırdık. İhaleyle ilgili bir sıkıntı yok süreç devam ediyor. Kesin hesaplar sonrası kesin ihaleye çıkacak. 10-15 gün içerisinde bir aksilik olmazsa ihaleyi yapacağız. Buna ilişkin A ve B planlarımız var. İhalenin yapılması ile ilgili engel yoktur. Ekonomik anlamda bir sıkıntı yoktur. Elimizden geldiği kadarıyla en kısa sürede Akhisar'a stat kazandırmak istiyoruz. Taraftarımızın ve Akigoların beklentileri çok doğaldır. Bu şehirde Süper Lig'de 4 yıldır olan bir takımımız var. Akhisar'ın ismini tüm Türkiye tanımıştır."

"MAÇLARIMIZI AKHİSAR'DA OYNAMAK EN BÜYÜK ARZUMUZ"

Akhisar Belediyespor'un 4 yıldır Süper Lig maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadyumu'nda oynadığını hatırlatan Başkan Hızlı, "Stadyum inşaatı ile ilgili bir süre ve tarih veremiyorum. Ama bu stadın ne zaman biteceği belli değil anlamına gelmesin, en kısa sürede stadın bitmesi için gayret ediyoruz. Bu süre içerisinde Manisa'da maç seyrediyoruz taraftarımız artı bir gayret sarf ediyor. Onlara teşekkür ediyorum. Ankara'da finansman açısından stadyum ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Olamayacak, bitmeyecek diye bir sıkıntımız yok. En kısa sürede ve en hızlı biçimde stadyumu bitirme ve Akhisar'ın maçlarını Akhisar'da oynaması için gayret gösteriyoruz. Biz stadyumdaki imalatın son aşamada kötü gittiğini fark edince fesih yoluna gittik. Fesih yapmamızda bile mahkeme sürecine maruz kaldık. Doğru zamanda ihaleyi bitirdik. Yeni ihale ile ilgili tespitler yapılıyor. Bu kusurların nereden kaynakladığına göre arkadaşlarımız tespitler yapacak" dedi.

"FİNANSMAN İLE İLGİLİ EKSİKLİK YOK"

Müteahhittin ne kadar harcama yaptığının hesaplanacağını kaydeden Başkan Hızlı, "Kalan malzemelerin hesapları yapılacak. Bunlar bittikten sonra yeni bir ihale yapılacak. 40-45 gün süreç yaşanacak ve 10-11 günlük sözleşme süreci olacak. Bu süreçler bizim ön gördüğümüz süreçler değil. Akhisar halkı sözleşme ile ilgili detayları bilmiyor. Finansman ile ilgili eksiklik yok. Bundan sonra tüm detaylar resmi duyuruları stadın resmi sosyal medya adresinden tek elde duyurulacaktır" diye konuştu. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Akhisar Belediyespor Salih Hızlı Türkiye Spor Haberler

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

8 yıl geçse de izleri hala duruyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ'cü askerler tarafından basılan odasından çok özel görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title