3 Kulüp, Barack Obama'nın Golf Oynama İsteğini Reddetti - Haberler
Haberi Paylaş

3 Kulüp, Barack Obama'nın Golf Oynama İsteğini Reddetti

Haberler.Com - Spor
 - Güncelleme:

Üç golf kulübü, Obama'nın New York'ta golf oynama isteğini "Kısa sürede güvenliği sağlayamayız." gerekçesiyle kabul etmedi.

İsrail-Filistin, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Suriye ve Ukrayna konularındaki politikalarıyla sert eleştirilere maruz kalan ABD Başkanı Barack Obama, sık sık gittiği golf sahalarında da zor günler geçiriyor. Sabah'ın haberine göre; Obama'nın 6-7 Eylül tarihlerinde New York'ta golf oynamak istediği, fakat 3 farklı golf kulübünün başkanı tarafından reddedildiği belirtildi.

ABD BASININA GÖRE 4 NEDENİ VAR

ABD basınında çıkan haberlere göre New York'taki golf sahalarının Obama'yı reddetmesinin 4 sebebi olabilir. İlk olarak Beyaz Saray'daki yetkililerin 3 golf kulübüne haber gönderdiği fakat kulüplerin "Bu kadar kısa sürede güvenliği sağlayamayız" gerekçesiyle teklifi reddetmek zorunda kaldığı söyleniyor. İkinci olarak 6-7 Eylül haftasonunun ABD'de Çalışma Bayramı'na denk geldiği ve golf kortlarının böyle bir kalabalığı kaldıramayacağı için olumsuz yanıt verildiği belirtiliyor. Aktarılan üçüncü sebep, o dönem yayımlanan anketlerin Obama'nın arkasındaki halk desteğini düşük gösterdiği, dolayısıyla kulüplerin başkanı ağırlamakta gönülsüz olduğu yönünde. Son olarak ise kulüplerden birinin sahibi olan ve Obama'ya karşı eleştirileriyle bilinin medya patronu Donald Trump'un teklifi bizzat reddettiği söyleniyor.

11 GÜNDE 8 GOLF MAÇI YAPMIŞTI

Obama'nın yeşil kortlardaki hobisi, son olarak IŞİD militanları tarafından kafası kesilen ABD'li gazeteci James Foley olayının hemen ardından tepki çekmişti. Foley'nin öldürülmesinin ardından golf oynamaya giden Obama'ya ABD basını ateş püskürmüştü. Başkan tepkilerin ardından "Foley'nin ailesiyle konuştuktan sonra yaptığım açıklamaların ardından golf oynamaya gidince tepki çekeceğimi bilmem gerekirdi" demiş fakat özür dilememişti. Obama'nın, Gazze'de yaşanan Şecaiyye Katliamı esnasında da golf oynadığı açıklanmıştı. Golf oynamaya bayılan başkanın, son çıktığı 11 günlük tatilinde 8 ayrı golf maçı yaptığı bildirilmişti.

Haberler.Com - Spor

Barack Obama, New York, Eylül, Işid, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Yaz Dostum:

Yalniz Baskan, Obama: Silah Lobisine, Guantanamo, daki Mahpusu kapatacagim derken Üc Oldu!

Bitlisli:

ZATEN OBAMA MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNDE BOMBA GOLFU OYNUYOR YA

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title