Spor Toto Süper Lig'in İlk 3 Haftasına Kadın İzleyiciler Damga Vurdu

Spor Toto Süper Lig'in İlk 3 Haftasına Kadın İzleyiciler Damga Vurdu

IPSOS KMG tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Spor Toto Süper Lig'in ilk 3 hafta izlenme sonuçları belli oldu.

Spor Toto Süper Lig'in İlk 3 Haftasına Kadın İzleyiciler Damga Vurdu

Lig heyecanının başlamasının üzerinden 3 hafta geçti. IPSOS KMG tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre ilk 3 hafta izlenme oranları, Lig TV'nin yine futbolun tek adresi olduğunu kanıtlıyor. Kadın izleyici oranlarının dikkat çektiği heyecanlı maçlar, milyonlarca kişiyi Lig TV ekranlarına kilitledi.

Spor Toto Süper Lig'in ilk haftası süresince Lig TV ekranlarından 29,6 milyon izleme gerçekleşirken, bu rakamın yüzde 30'unu kadın taraftarlar oluşturdu. İlk hafta en çok izlenen maç Galatasaray – Kasımpaşa iken, bu karşılaşma ile birlikte hafta boyunca ortalama izlenen maç sayısı 2,08 oldu.Ligin ikinci haftasına Beşiktaş – Galatasaray derbisi damga vurdu

Bayram tatilinin etkisinin hissedildiği Spor Toto Süper Lig'in ikinci haftasında ise 19,6 milyon izlenme gerçekleşirken, kadın izleyicilerin oranı yüzde 40'a ulaştı. İkinci haftada gerçekleşen Beşiktaş – Galatasaray derbisi ise haftanın en çok izlenen karşılaşması oldu.

Toplam 27,4 milyon izlemenin gerçekleştiği Spor Toto Süper Lig'in üçüncü haftasında ise izleyenlerin yüzde 35'ini oluşturan kadın taraftarlar üçüncü haftada da takımlarını yalnız bırakmadı. Ligin üçüncü haftasında en fazla izlenen karşılaşma GalatasarayBursaspor olurken, hafta boyunca ortalama izlenen maç sayısı 2,19 oldu.En fazla kadın izleyici Fenerbahçe'de

Ligin ilk 3 haftasında kadın seyirciler en çok Fenerbahçe maçlarına ilgi gösterdi. Ligin ilk haftası oynanan ElazığsporFenerbahçe karşılaşması kadın izleyicilerin en fazla ilgi gösterdiği karşılaşma oldu.