Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2.Lig ekibi Malatyaspor Futbol Kulübü'nde basın sözcüsü Şahin Özer, ayakları yere sağlam basan bir kulüp olmak için çalıştıklarını söyledi.

Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig ekibi Malatyaspor Futbol Kulübü'nde basın sözcüsü Şahin Özer, ayakları yere sağlam basan bir kulüp olmak için çalıştıklarını söyledi.

Kulübün "Ulusal Lisans" almasıyla ilgili bir açıklamada bulunan Özer, "UEFA ve TFF tarafından belirlenen "Hukuki, sportif, altyapı, personel ve mali kriterleri" yerine getirerek "Ulusal Lisans" belgesini aldık. Geçen sezon ilk kez hayata geçirilen Ulusal Kulüp Lisans sistemi kapsamında yapılan değerlendirmelerde lisansı alan 31 kulüp arasında yer aldık. Ulusal Lisansı alabilme adına bütün kriterleri yerine getirdik. Süper Lig'de dahi Ulusal Lisansı alamayan kulüpler var. Çok şükür biz bu lisansı aldık. Bu lisans, Türk futbolunun TSE belgesidir. Bu kriterleri UEFA istiyor ve olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bizde bu lisansı almak için büyük bir titizlikle çalıştık" dedi.

Özer, ayakları yere sağlam basan bir kulüp olmak için çalıştıklarını kaydederek, şunları aktardı: "Dengeli ve ayakları yere sağlam basan bir kulüp olma çalışmalarımız devam ediyor. Ortada gerçekler ve belli bir bütçe var. Büyük transferler yapılır ama harcanacak büyük paralar kulübü borç batağına sürükler. Biz kulübün geleceğini de düşünüyoruz. Başarıyı elbette ki istiyoruz. Ama sağlam adımlarla başarılı olmak istiyoruz. Asansör takım olmak istemiyoruz. Hedefimiz önümüzdeki sezon için ilk 5 içinde yer almak. Bunun içinde çalışmalarımız sürüyor. Kulübün sağlıklı olması adına elimizden geleni yapıyoruz. Sıfır borcu olan kulüplerden birisiyiz. Düşük bütçeyle zoru başarmak istiyoruz."

TFF'nin "Malatyaspor Futbol Kulübü" ismini henüz tescillemediğini kaydeden Özer, "Mayıs ayında yaptığımız mali kongremizde yasal prosedür gereği isim değişikliğiyle ilgili karar aldık. Karar sonrasında Dernekler Masasına başvurduk ve isim onaylandı. Şuanda TFF'nin ismi onaylamasını bekliyoruz. Bunun içinde çalışmalarımız sürüyor. Neticede isim değişikliği olmazsa olmaz değildi ama biz kamuoyunun bir talebini yerine getirmek istedik. TFF'nin bu noktada isim değişikliğini onaylamasını bekliyoruz" diye konuştu. - MALATYA

Kaynak: İHA