Spor Tırı Malatya'yı Şenlendirdi
Haberler » Yerel » Spor Tırı Malatya'yı Şenlendirdi - Haberler

Spor Tırı Malatya'yı Şenlendirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde hazırlanan "Gelin Spor Yapalım, Tek Galibi Dostluk Olsun" projesi kapsamında oluşturulan spor tırı, Malatya'yı şenlendirdi.

Spor Tırı Malatya'yı Şenlendirdi

Gençlik ve Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde hazırlanan "Gelin Spor Yapalım, Tek Galibi Dostluk Olsun" projesi kapsamında oluşturulan spor tırı, 'yı şenlendirdi.

Spor konusunda farkındalığı artırmak, gençleri spor yapmaya davet etmek ve Türkiye'nin spor geçmişini gençlere aktarmak amacıyla oluşturulan spor tırı, Malatya'da coşkuyla karşılandı.

Malatya Park önünde kurulan spor tırının açılış töreninde konuşan Malatya Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, sporun insan hayatında önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Erdinç, insanların spor yaparak birçok kazanç elde ettiğine değinerek, "Spor öncelikle bana dostlarımı kazandırdı. Spor sayesinde ömürlük dostlar edindim. Dostlarımı sahalarda maç yaparken, birlikte oyun oynarken kazandım" dedi.

Çocuk ve gençleri spor yapmaya davet eden Erdinç, sporun bedensel ve zihinsel olarak gelişime büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Konuşmasının ardından spor tırıyla ilgili olarak düşüncelerini anı defterine yazan Erdinç, protokol üyeleriyle birlikte futbol ve basketbol oynadı. Spor yapan çocuklarla da bir süre sohbet eden Erdinç, çocuklara sporun önemini anlattı.

Spor tırının açılış törenine Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, MASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, spor taban birliklerinin temsilcileri, antrenör ve sporcular katıldı. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler