Spor İletişimi Sertifika Programı'nın Tanıtım Kokteyli Yapıldı

Kadir Has Üniversitesi ile Ülker Firmasının Ortaklaşa Gerçekleştireceği ve Türk Spor Endüstrisine Katkıda Bulunacak Uzman Spor Medya İletişimcileri Yetiştirmenin Amaçlandığı Spor İletişimi Sertifika Programı'nın Tanıtım Kokteyli Kadir Has Üniversitesi'nde Yapıldı.

Spor İletişimi Sertifika Programı'nın Tanıtım Kokteyli Yapıldı

Kadir Has Üniversitesi ile Ülker firmasının ortaklaşa gerçekleştireceği ve Türk spor endüstrisine katkıda bulunacak uzman spor medya iletişimcileri yetiştirmenin amaçlandığı Spor İletişimi Sertifika Programı'nın tanıtım kokteyli Kadir Has Üniversitesi'nde yapıldı.

Kadir Has Üniversitesi'nin Cibali'deki yerleşkesinde gerçekleştirilen geceye spor dünyasından birçok isim katıldı. Gecede bir konuşma yapan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz, günümüz dünyasında bilgiye ulaşmanın ışık hızını aldığını belirterek, bu anlamda dört başı mamur, sporu her yönüyle ele alan bir fakülte kurmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ülker Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ise, Ülker olarak sporun ve spor sevgisinin çocukluktan başlayarak topluma yerleşmesi için farklı kategorilerde projelere destek verdiklerini belirterek, "Bu amaçta başta Milli Takımımız olmak üzere futbol ve basketbolda takımlarımıza destek veriyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile birlikte başlattığımız Grassroots projeleri kapsamında çocuklarımıza spor yapma olanağı sağladık. Spora geniş kapsamlı destek anlayışımızın bir parçası da bugün burada

duyurusunu yaptığımız ve Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek Spor İletişim Sertifika Programı ile spor endüstrisine nitelikli gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

TFF eski başkanlarından ve Spor İletişim Sertifika Programı Direktörü Avukat Levent Bıçakcı da, 2004 yılında Türkiye'de ilk kez spor araştırma merkezini Kadir Has Üniversitesi'nde kurduklarını belirterek, "Bu yıl da spor yüksek lisans programı açtık. Spor medyasına yönelik bu programa Ülker grubu sponsor oldu. Spor İletişim Sertifika Programı, Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde açılan bir program. Ülkemizde onlarca İletişim Fakültesi var. Ama bunlar iletişimin

genel prensiplerini ortaya koyuyor. Uzmanlık alanlarına özgü yapılanmaya gitmiyor. Oysa spor iletişimi pek çok sosyal bilimin kesişme noktasında yer alıyor. Hukuk da, sosyoloji de, halkla ilişkiler ve üst düzey yöneticilik de spor iletişimin konusu olabiliyor. Bu yüzden böyle bir şeye giriştik ve bu yüzden bu çabayı anlamlı buluyoruz" diye konuştu.

Öte yandan gecede TFF'nin eski başkanlarından Dr. Levent Bıçakcı başkanlığında yapılan bir önceki programı tamamlayan 37 öğrenciye sertifikaları verildi. Bir sonraki program için ön kayıtların 26 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında yapılacağı, 15 hafta sürecek programın ardından yapılacak sınavda ilk 10'a giren öğrencilere tam burs, 11-30. sırayı alacak öğrencilere yarım burs verileceği, üstün başarı gösterecek 15 öğrenciye de medyada staj olanağı sağlanacağı bildirildi.

(İY-İY-ÖK-D)

Kaynak: İHA