Spd Haberleri

Spd haber, Spd son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Spd - 19.01.2021
Alman siyasetinde kimlik arayışları
Almanya'da 2017 Eylül'ünde yapılan Federal Parlamento (Bundestag) seçimlerinde, Almanya'daki aşırı sağcı parti Almanya için Alternatif (AfD) tahminlerin ötesinde bir oy oranına ulaşarak ana muhalefete yerleşmişti. Seçimlerde Sosyal Demokratlar (SPD) bir önceki döneme göre 40 sandalye, Hristiyan Demokratlar (CDU/CSU) ise 65 sandalye kaybetmişti.
Spd - 15.01.2021
Alman Meclisinde "Müslüman karşıtı ırkçılık ve ayrımcılık" konulu önerge kabul edilmedi
Sol Parti tarafından "Almanya'da Müslüman karşıtı ırkçılık ve Almanya'da Müslümanlara karşı ayrımcılık" başlığıyla meclise verilen önerge, iktidardaki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile ana muhalefet olan aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi ve Hür Demokrat Parti (FDP) oylarıyla reddedildi.
Spd - 29.12.2020
Almanya'da 2020'ye Kovid-19 krizi ve ırkçı saldırılar damgasını vurdu
Almanya'da Sosyal Demokrat Partinin (SPD) siyahi milletvekili Karamba Diaby'nin Halle kentindeki ofisine kimliği belirsiz kişiler tarafından ateş edildi.
Spd - 09.12.2020
Son dakika haberi: Almanya Tarım bakanı basamağı fark etmeyip düştü
YARDIMINA MALİYE BAKANI YETİŞTİ Alman Federal Meclisi'nde yayınlanan görüntülerde, Klöckner'in yardımına ise Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) 2021 yılında yapılacak seçimlerde başbakan adayı olan Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz yetişti.
Spd - 20.11.2020
Almanya Demokratik Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonundan meclisteki ithamlara tepki
Meclis'te kabul edilen önerge Federal Mecliste hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ve Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ile muhalefetteki Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisinin verdiği "Milliyetçiliğe ve ırkçılığa karşı çıkmak, ülkücü hareketin etkisini bastırmak" başlıklı önerge 18 Kasım Çarşamba günü kabul edilmişti.
Spd - 19.11.2020
Son dakika haber! Almanya'da Federal Meclis, hükümetten "ülkücü hareket"e bağlı derneklerin yasaklanmasının incelenmesini istedi
Federal Mecliste hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ve Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ile muhalefetteki Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisi'nin verdiği "Milliyetçiliğe ve ırkçılığa karşı çıkmak, ülkücü hareketin etkisini bastırmak" başlıklı önerge görüşüldü.
Spd - 15.11.2020
Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Cubeyr: "Alman silahlarına ihtiyacımız yok"
Öte yandan, iktidardaki Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında yapılan koalisyon protokolünde, "Yemen'deki savaşta taraf olanlara silah satışı yapılamaz" maddesi yer alıyor.
Spd - 02.11.2020
Son dakika haber! Almanya'da "hastanelerdeki yoğun bakım yataklarının yetersiz kalacağı" yönünde uyarılar yapılıyor
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Baerberl Bas, Kovid-19 vakalarının artmasıyla çok sayıda sağlık çalışanının virüse yakalanacağından endişe edilmesi gerektiğini vurgulayarak sağlık çalışanlarının ve risk gruplarının daha iyi korunmasına ilişkin Sağlık Bakanlığının geliştirdiği stratejinin geç uygulamaya konulduğunu söyledi.
Spd - 26.10.2020
Son dakika haberleri | Almanya'da TV programı çekiminde fenalaşan Federal Meclis Başkanvekili hayatını kaybetti
Son dakika gündem haberi... Almanya'da Sosyal Demokrat Partiden (SPD) Federal Meclis Başkanvekili Thomas Oppermann, bir televizyon programı çekimleri esnasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
Spd - 15.09.2020
Almanya, Yunan adalarından 1500 sığınmacıyı daha kabul etmeyi planlıyor
Haberde daha fazla sığınmacının kabul edilmesini isteyen hükümetin diğer ortağı Sosyal Demokrat Partinin (SPD) de Merkel ve Seehofer'in planına onay vermesi gerektiği kaydedildi.
Spd - 13.09.2020
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yerel seçimler yapıldı
Eyalet genelinde resmi olmayan sonuçlara göre Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) yüzde 36, Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 23,7, Yeşiller (Grüne) yüzde 18,7, Hür Demokrat Parti (FDP) yüzde 5,3, Alternatif Partisi (AfD) yüzde 4,9, Sol Parti (Die Linke) yüzde 3,4 ve diğerleri yüzde 8 oy aldı.
Spd - 09.09.2020
Son dakika! Almanya'da otomotiv sanayisine teşvik yerine dönüşüm fonu oluşturulması gündemde
Koalisyon hükümetinin ortağı Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) ve bazı eyalet başbakanları, dizel ve benzinli araçlar için teşvik primi çağrısı yaparken, bu çağrı koalisyonun diğer ortağı Sosyal Demokrat (SPD) Partisi tarafından eleştirilere neden oluyor.
Spd - 07.09.2020
Almanya'da Navalnıy'ın zehirlenmesine ilişkin Rusya'ya nasıl tepki verileceği tartışılıyor
Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich ise, Navalnıy'ın zehirlenmesi olayına ilişkin hızlı bir tepki verilmemesini isteyerek atılacak adımların özellikle Rus hükümetinin olayı aydınlatmayı isteyip istememesine bağlı olması gerektiğini söyledi.
Spd - 03.09.2020
Almanya'da Berlin eyaletinde kadın savcı adaylarının mahkemede başörtüsü takmasına izin verildi
Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin Eyalet Meclisi Üyesi Sven Kohlmeier, koalisyon içinde bulunan partilerin ortak bir çizgide anlaşmaları gerektiğini belirterek, "Dirk Behrendt'in tek başına hareket etmesi inanılmaz.
Spd - 26.08.2020
Alman hükümet ortakları "kısa süreli çalışma ödeneklerinin 2021 sonuna kadar uzatılmasında" anlaştı
Almanya'da koalisyon hükümetinin ortakları Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat (SPD) Parti, yeni tip koronavirüs salgınının bireyler ve şirketler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olacak destek programını uzatma konusunda anlaştı.
Spd - 25.08.2020
Almanya'da "şirket iflas kurallarında" tarihi revizyon
Scholz, Alman koalisyon hükümetinin ortaklarının Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) "bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan" kanunun askıya alma süresinin eylül sonrasına uzatılmasında anlaştıklarını belirtti.
Spd - 10.08.2020
Son dakika haberi! Almanya'da Sosyal Demokrat Parti, başbakan adayı olarak Olaf Scholz'u gösterdi
Son dakika habere göre Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yönetimi, gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayı olarak Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz'u gösterdi.
Spd - 06.08.2020
Almanya'da koalisyon ortağından ABD'ye "atom bombalarını geri çek" çağrısı
Almanya'da koalisyon hükümetinin ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich, ABD'den Almanya'da bulunan atom bombalarını çekmesini talep etti.
Spd - 24.07.2020
Almanya, havalimanlarında ücretsiz koronavirüs test uygulaması planlıyor
Almanya eyaletleri Sağlık Bakanları telekonferans yöntemiyle toplantılar yaparken, federal düzeyde özellikle Türkiye gibi Avrupa dışı ülkelere gidenleri sevindirecek bir mesaj verildi. Almanya Federal Sağlık Bakanlığı Komisyon Başkanı (SPD) Dilek Kalaycı Almanya'nın şimdiye kadar enfeksiyon oranını düşük tutmayı başardığını belirtti.
Spd - 06.07.2020
Alman vekiller Türkiye ile turizmin normalleşmesini istiyor
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Nils Schmid ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Hristiyan Sosyal Birlik Partisinin Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Berlin temsilciliğince düzenlenen "Türkiye Almanya ve Türkiye-AB ilişkileri" konulu toplantıda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Spd - 18.06.2020
Alman eyalet başbakanı Kovid-19 artışından Rumen ve Bulgarlar işçileri sorumlu tuttu
Sosyal Demokrat Parti Genel Sekreteri Lars Klingbeil, CDU genel başkanlık koltuğuna da aday olan Laschet'in bu sözlerine tepki göstererek, Almanya'ya gerçekten çok kötü şartlarda et sektöründe çalışmaya gelen Bulgarlar ve Rumenlere saldırmasını doğru bulmadığını söyledi. SPD Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Meclis Grubu Başkanı Grubu Başkanı Thomas Kutschay da, Laschet'in sözlerinin tamamen saçma olduğunu belirterek özür dilemesini istedi.
Spd - 08.06.2020
Alman SPD lideri Esken: "Alman polisinde gizli ırkçılık var"
Almanya'da Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Başkanı Saskia Esken aşırı şiddet uygulayan polis memurlarıyla ilgili sıkça şikayet geldiğini dile getirerek, "Alman polisinde gizli ırkçılık var" dedi.
Spd - 04.06.2020
Son dakika haber: Almanya'da 130 milyar euroluk yeni teşvik paketi
Son dakika haberine göre Almanya'da koalisyon ortakları Hristiyan Birlik (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), ekonomiyi yeniden canlandırma planını ele aldığı görüşmeler sonucunda 130 milyar euroluk bir teşvik paketi üzerinde anlaştı.
Spd - 12.05.2020
Almanya'da Kovid-19 nedeniyle kapatılan sınırların yeniden açılması talebi
Hükümetin diğer ortağı Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Rolf Mützenich de Fransa, Lüksemburg ve Hollanda ile Almanya arasında karşılıklı ziyaretlerin yapıldığını anımsatarak, özellikle bu ülkelerle olan sınırların açılmasını talep ettiğini ifade etti.
Spd - 05.05.2020
Almanya'da milletvekillerine ve basın kuruluşlarına gönderilen tehdit mektuplarıyla ilgili...
Benzer içerikli tehdit mektuplarının daha önce başka siyasetçilere de gönderildiğine işaret edilen haberde, Sosyal Demokrat Partili (SPD) milletvekili Karamba Diaby'nın ocak ayında, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Thüringen Eyalet Teşkilatı Başkanı Mike Mohring da ekimde benzer tehdit mektupları aldıkları anımsatıldı.
Spd - 27.04.2020
Almanya'nın Kovid-19 karnesi
Nitekim, Almanya gibi güçlü bir ekonomiye ve sosyal devlete sahip bir ülkede bile, virüs kapsamında alınan önlemlerin daha ikinci haftasında normalleşme tartışmaları ve kısıtlamaların ekonomiye zararları yoğun bir biçimde tartışılmaya başlandı. Hükümetin verdiği ekonomik destek ve teşviklerin yeterliliği hususunda şüpheler ve koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) dahil, yardımların artırılması gerektiği yönünde fikirler dile getirilmekte.
Spd - 17.04.2020
Almanya'nın Kovid-19'la mücadelesinin anatomisi
Berlin'de şu anda işbaşında olan federal hükümet de Hıristiyan Demokratlarla Sosyal Demokratların koalisyon ortaklığından oluşmaktadır. Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) / Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) ile Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD) 2017 seçimlerinden sonra işbirliği yapmasıyla kurulan koalisyon hükümeti seçmenin yüzde 53,5'inin desteğiyle başa geçmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Spd Haberleri | Spd Haber - Haberler - Spd haberleri, son dakika spd haber ve gelişmeleri burada. Alman siyasetinde kimlik arayışları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 10:21:05. #1.15#
title