Sp Zonguldak İl Divan Toplantısı

Sp Zonguldak İl Divan Toplantısı

Saadet Partisi (Sp) Zonguldak İl Başkanlığı Kongresinin Ardından Yeni Oluşan İl Yönetimi İlk İl Divan Toplantısını Gerçekleştirdi.

Sp Zonguldak İl Divan Toplantısı

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanlığı kongresinin ardından yeni oluşan il yönetimi ilk il divan toplantısını gerçekleştirdi.

SP İl Başkanlığı kongresinin ardından oluşan yeni il yönetimi ilk il divan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Hırvatistan Milli Takımı'nı mağlup eden Türk Milli Takımı'nı tebrik eden SP İl Başkanı Necdet Sarı, A Milli Takımı'nın Milli Görüş gibi kendi başarısı ile bir yere geldiğini söyledi. Milli Takımı'nın kendi çabası ve imkanları ile başarıya ulaştığını söyleyen Sarı, "Türkiye'de büyük bir sevinç yaşatan Milli Takım'ımızı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Milli Takım'ımızın başarısı başarı göstermiştir ki kendine güvenen, inanan ve bu inançla mücadele eden, kimseye muhtaç kalmadan kendi çabası ve imkanları ile başarıya ulaşabiliyor. Milli Takım'ımız da Milli Görüş gibi kendi imkanları ile başarıya ulaşmıştır" diye konuştu.

Zonguldak'ı yaşanabilir hale getireceklerini söyleyen Sarı sözlerine şu şekilde devam etti:

"Yapmış olduğumuz olağan il kongresinden sonra ilk il divan toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Teşkilatımız tüm hazırlıklarını tamamlayarak mahalli idareler seçimlerine iddialı bir şekilde girecektir. Hedefimizi 21 belde 6 ilçe merkezinde adaylarımızı belirleyip seçim gününe kadar çalışmalarımızı tamamlamaktır. Bu seçimler sonucunda Zonguldak'ta Milli Görüş belediyeciliğini en iyi şekilde uygulayarak şehrimizi yaşanabilir bir hale getireceğiz. Bu zamana kadar hizmet yapmış belediye başkanlarına yaptıkları iyi hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ama Saadet Partisi'nin Milli Görüş belediyecilik anlayışına yetişemezler." Zonguldak'ın gelişmiş şehirler arasına getirilmesi için çalışmalara başlandığını söyleyen Sarı, Zonguldak için proje hazırlandığını söyledi. Türkiye Taş Kömürü'nün (TTK) durumuna da değinen Sarı, TTK'ya işçi alınması gerektiğini belirtti. Sarı, "Şehrimizi en gelişmiş şehirler seviyesine getirebilecek çalışmaları başlattık. Projelerimizi hazırlıyoruz. Sizlere vaat edebileceğimiz mutlu, huzurlu yaşanabilir sorunları çözülmüş bir Zonguldak'tır. Şehrimizin ve bölgemizin can damarı Türkiye TTK bugün getirildiği nokta içler acısıdır. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramazan Denizer başta olmak üzere herkes işçi alınması gerektiğini söylemektedir. TTK Zonguldak'ın ekmek kapısı Türkiye ekonomisinin vazgeçilmezlerindendir. Mutlaka hazırlıklar başlatılıp yeni işçi alımına gidilmesi hem bölge insanımızın hem de şehrimizin moral motivasyonunu güçlendirecek özel sektörün yapacağı atılımlarla daha güçlü ve hızlı olacaktır. Bunlar gerçekleştirilirse bölgemizde işsizlik sorunu ve geçim sıkıntısı halledilmiş olur" dedi.

(OA-OA-Y) 22.06.2008 22:33 TSİ