Sp'nin Sivas Mitingi

Sp'nin Sivas Mitingi

Partisinin Düzenlediği Sivas Mitinginde Konuşan Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, 22 Temmuz Seçimlerinde Baraj Sorunu Yaşamayacaklarını Savunarak, "Bizim Tek Sorunumuz, Tek Başına İktidara Gelmektir" Dedi.

Sp'nin Sivas Mitingi

Partisinin düzenlediği Sivas mitinginde konuşan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, 22 Temmuz seçimlerinde baraj sorunu yaşamayacaklarını savunarak, "Bizim tek sorunumuz, tek başına iktidara gelmektir" dedi.

Mevlana Miting Alanı'nda yapılan mitinge kadınların ve çocukların ilgi gösterdiği görüldü. 'Başbakan Kutan' tezahüratlarıyla kürsüye gelen Genel Başkan Recai Kutan, Sivas'ın her zaman Milli Görüş'ün kalesi olduğunu belirterek, "Bugün de şu muhteşem manzarayı, insan selini görüyorum. Ve diyorum ki şu gördüğüm manzara, Milli Görüş'ün iktidara yürüyüşünün tablosudur. Bunu gösteriyor Allah'ın izniyle" dedi. Konuşmasında bazı siyasilerin SP'nin seçimde baraja takılacağını söylediğini belirtti. SP'nin baraj

sorunu olmadığını ifade eden Kutan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz de diyoruz ki hayal görme. İşte şu seller, SP'nin derdinin barajı aşmak olmadığını gösteriyor. Bizim derdimiz tek başına iktidara gelmektir. Biz bunun mücadelesini veriyoruz."

Konuşmasında vatandaşın oy kullanması gerektiğine de dikkat çeken Kutan, bu seçimin SP ve diğer partiler arasında geçeceğini iddia ederek, "Bu seçim, aslında iki parti arasında yapılacaktır. Birisi Allah'ın izni ile Milli Görüş zihniyetine sahip SP, öbürü işbirlikçi ve teslimiyetçi bütün partiler. Birbirlerinden farkı yok. İşte millet bu iki partiden birini seçecektir" dedi.

Konuşmanın ardından Kutan, Sivas'tan ayrıldı.

(İG-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA