Sp'nin Aksaray Mitingi

Sp'nin Aksaray Mitingi

Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, 22 Temmuz Seçimlerinin Bugüne Kadar Yapılan Seçimlerin En Önemlisi Olduğunu Belirterek, "Doğru Yöneticilerin Elinde Ülke Ayağa Kalkacaktır. Çare Milli Görüş ve Sp İktidarındadır" Dedi.

Sp'nin Aksaray Mitingi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, 22 Temmuz seçimlerinin bugüne kadar yapılan seçimlerin en önemlisi olduğunu belirterek, "Doğru yöneticilerin elinde ülke ayağa kalkacaktır. Çare Milli Görüş ve SP iktidarındadır" dedi.

SP İl Teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katılmak için Aksaray'a gelen Genel Başkan Recai Kutan, şehir girişinde çok sayıda partili tarafından araç konvoyu ile karşılandı. Aksaray Hükümet Meydanı'ndaki mitingde konuşan Kutan, ülkenin kamplaşma ve gerginliğe tahammülü olmadığını söyledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Kutan, "Bu ülkede her zamankinden daha fazla birlik olsun, huzur ve bolluk olsun diyoruz. Televizyonlarda Baykal

ve Erdoğan'ın birbirine sataşmalarını görüyorsunuz. Ülkenin gerginliğe kamplaşmaya tahammülü yok. İktidar ve muhalefet gerginlikten siyasi menfaat elde etme gayretinde. Bu böyle gitmez. İşte bu kavgalar sırasında ülkenin gerçek gündemi geri plana itildi. Birileri 'Laiklik', birileri 'Cumhurbaşkanlığı', birileri 'Apo'nun idamı' diye halkın üstüne urgan atıyor. Bunlar ülkenin gerçek meselelerini geri plana itiyor. Bu durumu kınıyorum" dedi.

Türkiye'deki en büyük sorunun terör olduğunu dile getirerek, terör örgütünü destekleyen yabancı ülkeleri de eleştiren Kutan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Başımızdaki en büyük bela terör belası. Halkımızı katlediyorlar. Peki şimdi Kuzey Irak kimin kontrolünde; Amerika'nın. Neymiş 'Stratejik ortak.' Bu nasıl ortaklık. PKK'ya müdahale etmiyor arka planda kuklayı oynatanlar. Kim bunlar; Amerika, AB ve İsrail. Geçtiğimiz günlerde teslim olan 3 PKK'lı, kendilerine Kandil Dağı'nda zırhlı Amerikan araçlarının silah verdiklerini söyledi. ABD ile pozisyonumuzu yüzde 100 değiştirmeliyiz. Amerika ile savaşalım diyen yok. Amerika Irak'ta batağın içine saplandı. Peki

bunlara en büyük destek İncirlik ve İskenderun Limanı'ndan geliyor. Siz bu imkanları kıssanız Amerika daha da batağa girer. Doğru yöneticilerin elinde ülke ayağa kalkacaktır, çare Milli Görüş ve SP iktidarındadır. Bu ülkeye geçmişte kimler hizmet etti, 70 milyon insanımıza kim hizmet götürdü diye düşünüp oyunuzu verin. Seçimler hepimiz için hayırlar getirsin."

(HÇ-İP-CC-Y)