Sp Lideri Kutan Tekirdağ'da

Sp Lideri Kutan Tekirdağ'da

Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'nin En Önemli Sorunlarını Bağımsız Bir Dış Politikası Olmaması, Ekonominin Çöküntü İçinde Bulunması ve Milli, Manevi ve Ahlaki Değerlerin Her Geçen Gün Biraz Daha Tahrip Edilmesi Olarak Gösterdi.

Sp Lideri Kutan Tekirdağ'da

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye'nin en önemli sorunlarını bağımsız bir dış politikası olmaması, ekonominin çöküntü içinde bulunması ve milli, manevi ve ahlaki değerlerin her geçen gün biraz daha tahrip edilmesi olarak gösterdi.

SP Tekirdağ İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi, Sanayi Sitesi Yeni Salon'da gerçekleştirildi. Kongreye katılan SP Genel Başkanı Recai Kutan, salona girişinde partililerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. Salonu dolduran partililer, Kutan'ın konuşmalarını zaman zaman 'Mücahit Kutan' ve 'Başbakan Kutan' sloganlarıyla böldü.

Anneler Günü vesilesi ile konuşmasına tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak başlayan Kutan, "Bizim ölçülerimize göre annelerimize gösterilecek hürmet sonsuzdur. Ancak bir moda çıkarılmış ve anneler yılda bir gün hatırlanıyor. Bizim inancımız belli, biz 'cennet annelerin ayakları altındadır' diyoruz" dedi.

"Türkiye'nin her tarafında Milli Görüşçüler ayağa kalkıyor" diyen Kutan, "Türkiye fevkalade tehlikeli gelişmelerle yüz yüze kalmış durumda. Hangi alana bakarsanız bakın çok ciddi tehlikeler var. Milli ve şahsiyetli dış politika olmayışı, ekonominin tam bir çöküntü içine adım adım gitmesi, milli, manevi ve ahlaki değerlerin her geçen gün biraz daha tahrip olması Türkiye'nin en büyük tehlikeleridir. Biz asıl olan haktır diyoruz. Bir toplum zayıf olabilir, ama haklıysa üstün olan odur. AK Parti'nin kendisine ait milli ve şahsiyetli dış politikası yok. Dış politikayı ABD'nin telkinlerine göre yapıyorlar" diye konuştu.

Büyük Orta Doğu Projesi'nin (BOP) ortaya atıldığını da kaydeden Kutan, "Bize göre BOP yok, BİP (Büyük İsrail Projesi) var. Adamlar İsrail yüzde yüz güvende olsun, çevresinde İsrail ve Amerika'ya kafa tutacak devlet olmasın istiyorlar. ABD Dışişleri Bakanı, 'BOP ile Fas'tan Endonezya'ya kadar 22 ülkenin sınırları yeniden belirlenecek' dedi. Bu ülkelerin içinde bir tane gayrimüslim ülke yok, en başında da Türkiye var" şeklinde konuştu.

İsrail Devlet Başkanı Perez'in TBMM'de konuşma yapmasını da eleştiren Kutan, "1948'de İsrail kurulduğundan beri devlet başkanlarının hepsi eli kanlı teröristtir. Perez'in TBMM'de konuşmasını televizyonlardan kahrolarak seyrettik. 'Ne olurdu, Meclis'te hiç değilse iki tane milli görüşçü milletvekili olsa' dediğim anlar oldu. Milli görüşçü milletvekilleri olsa, 'Biz Filistiniz' diye bağırırlardı. Ama öyle bir erkek görmedim ben Meclis'te" dedi.

Kutan, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Türkiye'nin 2008 bütçesi 222,5 milyar YTL olarak belirlendi. Bütçenin yüzde 6'sı yatırımlara ayrılıyor. Faizlere ise yüzde 25 ödeniyor. Türkiye 2008 yılında 56 milyar YTL faiz ödeyecek. Yılda 52 hafta olduğuna göre haftada yaklaşık olarak 1 milyar dolar faiz ödüyoruz. 1 milyar dolar faiz verirseniz Tekirdağlı çiftçilere verecek paranız kalmaz. Partileri millet kurar, millet kapatır. Cumhuriyetten bu yana 26 parti kapatılmış. Bunu savunmak mümkün değil. Un var, yağ var, şeker var ama ağız tadıyla yiyeceğimiz helva yok. Helvayı yapacak adam yok. Helvayı milli görüşçüler yapar." (EŞ-AS-CC-Y)

Kaynak: İHA