Sp Lideri Kutan Kocaeli'de

Sp Lideri Kutan Kocaeli'de

Saadet Partisi (Sp) Genel Başkanı Recai Kutan, Kocaeli İl Teşkilatı Tarafından Organize Edilen 'Yeni Dönem Hamle Toplantısı'nda Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu.

Sp Lideri Kutan Kocaeli'de

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Kocaeli İl Teşkilatı tarafından organize edilen 'Yeni Dönem Hamle Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni dönem çalışma takvimini belirlemek amacıyla düzenlenen ve Kutan'ın onur konuğu olduğu toplantıya SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan da katıldı. İzmit Dolphine Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, partinin il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kollarının il ve ilçe yönetimleri, mahalle ve köy temsilcileri, sandık müşahitleri, disiplin kurulu ile istişare kurulu üyeleri hazır bulundu. Salona girişinde partililer tarafından "Başbakan Kutan" tezahüratları ile karşılanan SP Lideri Recai Kutan, bir konuşma yaptı. Kutan, Kuzey Irak'a yönelik gerçekleştirilen hava operasyonunun ardından başlatılan kara operasyonuna destek verirken, ABD, İsrail ve Avrupa birliği ülkelerinin yıllardır PKK terör örgütüne destek verdiğini savundu. Kutan, "Bugünlerde en önemli konu silahlı kuvvetler tarafından Kuzey Irak'a yönelik yapılan hava operasyonunun ardından ilk defa başlatılan kara operasyonudur. Bu operasyonda 7 genç evladımızın şehit olması bizi çok üzmüştür. Bu müdahale daha önce de yapıldı. Bu operasyonla yıllardır Türkiye'nin başına bela olan PKK terör örgütü yok edilecekse yerinde bir operasyondur. 1980 yıllarında 3 baldırı çıplak tarafından kurulan bu örgüt, sokak serserileri olarak ortaya çıktı. Bir anda dünyanın en gelişmiş silahları ile karşımıza çıktı. Bu nasıl oluyor? Bu silahlar bakkal ve marketlerde satılmıyor. Biz ABD'den silah alırken bize şart koşuyorlar. 'Bu silahları Güneydoğu'da ve Kıbrıs'ta kullanamazsınız' diye. ABD başta olmak üzere İsrail ve Avrupa Birliği ülkeleri, bu örgütü yılardır desteklemişlerdir. Bugün bu operasyona ABD, İsrail ve Avrupa Birliği ülkeleri niye ses çıkarmıyorlar? Emin olun ki bir hainlik düşünüyorlar" diye konuştu.

Başörtüsü düzenlemesi konusunu da değerlendiren SP lideri Kutan, CHP'yi eleştirdi. Kutan, düzenlemeye rağmen başörtülü öğrencileri okullara almayacak üniversite rektörleri olursa bunlar hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

(RY-OK-Y)