Saadet Lideri Karamollaoğlu, Akşener'e Kapıları Kapattı: Kendi Adayımızı Çıkaracağız!

Saadet Lideri Karamollaoğlu, Akşener'e Kapıları Kapattı: Kendi Adayımızı Çıkaracağız!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 2019'da Saadet Partisi ile ittifak yaparız diyen İyi Parti lideri Akşener'e "Kendi adayımızı çıkaracağız!" diyerek kapıları kapattı.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde bir aday çıkaracağız ve Allah'ın izniyle de inanıyoruz ki samimi olarak bu aday, kazanacak" dedi.

Hatırlanacağı gibi İyi Parti Genel Başkanı Akşener, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak yapabileceklerini söylemişti. Karamollaoğlu, yaptığı açıklamayla Akşener'e kapıları kapatmış oldu.

"İNANIYORUZ Kİ BU ADAY, KAZANACAK"

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday göstereceklerini belirten SP lideri Karamollaoğlu, "Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde bir aday çıkaracağız ve Allah'ın izniyle de inanıyoruz ki samimi olarak bu aday, kazanacak. Diğer partiler de aday gösterebilir ki gösterecekler de büyük ihtimalle. Ama şu andaki manzara, artık bu işin böyle gitmeyeceğine inananların adedinin arttığını gösteriyor" diye konuştu.

"İTTİFAK YAPARAK SEÇİME GİTMEYECEĞİZ"

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Çankırıda konuşan İyi Parti Genel Başkanı Akşener "Arkadaşlarımız beni istiyorlar, ben de buna 'Evet' diyorum. İttifak yaparak seçime gitmeyeceğiz. İttifak ile ilgili düşünsek düşünsek Demokrat Parti ve Saadet Partisi'yle yan yana gelmeyi düşünürüz." demiş ve Saadet Partisi'ne ittifak sinyali yakmıştı.