Sp İzmir İl Başkanlığı'na Bayram Sakartepe Seçildi

Sp İzmir İl Başkanlığı'na Bayram Sakartepe Seçildi

Sp İzmir İl Başkanlığı'na Bayram Sakartepe Seçildi
CHA - Haberler | Politika

SP İzmir İl Başkanlığı'nın yeni yönetim kurulu kamuoyuna tanıttıldı.

SP İzmir İl Başkanlığı'nın yeni yönetim kurulu kamuoyuna tanıttıldı. Kongreyle seçilen İl Başkanı Bayram Sakartepe, "Yapılacak ilk seçimde, partimizi en güzel noktaya taşımanın gayreti ve azmi içindeyiz." dedi.

Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın katılımıyla 4. olağan kongresini 16 Ekim 2011'de yapan SP İl Teşkilatı, görev dağılımını da tamamladı. Başkanlık dîvanı ve yönetim kurulu üyeleri, Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde düzenlenen basın toplantısıyla halka tanıtıldı. Slayt gösterisi eşliğindeki tanıtımda, yüzde 53 oranında yenilenen üyelerin özgeçmişleri hakkında bilgi verildi. Tanıtım programındaki konuşmasında, kardeşlik içinde nezih bir kongre yaptıklarını belirten SP İl Başkanı Sakartepe, milletin sıkıntılarıyla ve beklentileriyle meşgul olacaklarını dile getirdi. Sakartepe, "Gördüğümüz yanlışlara ve eksiklere dikkat çekmek, ihtiyaç olduğu noktalarda çareleri göstermek partimizin görevidir. Biz milletimizi temsil etme amacıyla hareket eden bir siyasi partiyiz. Yapıcı muhalefetimiz bundan sonra da sürecek, kolları sıvadık." şeklinde konuştu.

Yaş ortalamasının 43 olduğu SP İzmir il yönetiminin yüzde 37'si üniversite, yüzde 53'ü lise, yüzde 10'u ilköğretim mezunundan oluşuyor. İl yönetim kurulu üyeleri şunlar: Bayram Sakartepe, Ahmet Akdoğan, Ayhan Bilgi, Bayram Akgün, Bekir Çalışkan, Cem Yangınoğlu, Cenk Kılıç, Cihad Yavuz, Emine Özüdoğru Arslan, Halil Yalçınkaya, Hasan Akgül, İbrahim Orakçı, İsmail Öztürk, Kamil Bilgili, Mehmet Ali Özüdoğru, Mehmet Fatih Kaplan, Mehmet İntaş, Mehmet Kumral, Mukadder Temur, Mümin Güzel, Mustafa Özüdoğru, Nacettin Yolcu, Orhan Yıldırım, Ömer Kafadar, Ramazan Yiğit, Selçuk Kavuşan, Suna Canıtez, Turhan Tutumlu ve Zekeriya Hazırbulan. İl disiplin kurulu üyeleri ise Mustafa Korkmaz, Seyit Ali Karayel, Ali Erduran, Hasan Çağlayan ve Ali Basancı'dan oluşuyor.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title