Soylu: "Son 24 Saatte 18 Teröristi Bizim Evlatlarımız Etkisiz Hale Getirdi"

Soylu: "Son 24 Saatte 18 Teröristi Bizim Evlatlarımız Etkisiz Hale Getirdi"

23.09.2017 16:55 | Son Güncelleme: 23.09.2017 16:55

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Son 24 saatte 18 teröristi bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Son 24 saatte 18 teröristi bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdi. Büyük bir mücadele yapıyoruz ve tahammül edemedikleri odur." dedi.

Soylu, AK Parti Çaykara İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyanın her noktasında, her ülkesinde itibar sahibi olduğunu söyledi.

"Bir Kılıçdaroğlu anlamıyor." ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti:

"Adam duvara toslayacak ya, televizyonda konuşma yapıyor. Konuşmasını yaparken diyor ki 'Tayyip Erdoğan ile kimse orada görüşmeyecek, göreceksiniz.' Tam da o arada Amerikan başkanıyla görüşmüş. Allah'ım Yarabbim. Ben Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımıza da hakikaten sabır niyaz ediyorum. Nasıl tahammül ediyorlar, sabrediyorlar, nasıl böyle bir siyaset üslubuyla yollarına devam ediyorlar, ben bunu anlamakta da inanın zorlanıyorum."

Soylu, Osman Baydemir'i de eleştirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir tane daha var. O da kim? O da bu PKK'nın sözde temsilcisi HDP'nin başında eski bu Diyarbakır Belediye Başkanı var ya bu Osman Baydemir, benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş, esas ona gülüyorum, biliyor musunuz? Benim hakkımda bulunduğu suç duyurusu, suçluyu övdüğüm için suç duyurusunda bulunmuş. Yarabbi ya Resulallah. Deveye sormuşlar 'Neden boynun eğri?', demiş ki 'Nerem doğru ki.' Adamların hiçbir tarafı ama hiçbir tarafı doğru değil. Yaptıkları hiçbir şey doğru değil. PKK ile kol kola yürüyeceksin, ondan sonra onların cenazelerinde boy göstereceksin, onların terör örgütüne yıllarca Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken, bu ülkenin canını acıtan, bu ülkenin birliğine ve beraberliğine kasteden lojistik desteklerde bulunacaksın. Onların sana göndermiş olduğu teröristlerin önünde ellerini bağlayacaksın, ceketini ilikleyeceksin, ondan sonra da oradan bize hava atmaya çalışacaksın. Onu ne bu millet yer, ne de bu milletin hiçbir unsuru yer. İtibarları sıfır olmuştur. Güneydoğu'da da sıfır olmuştur, gittikleri her yerde de sıfır olmuştur."

"CHP'nin kaderiyle HDP'nin kaderi aynı noktaya doğru gitmektedir"

Bakan Soylu, CHP'nin kaderiyle HDP'nin kaderinin aynı noktaya doğru gitmekte olduğunu kaydederek, "Kendileri de öyle istemektedir zaten. Bir genel başkan yardımcısı bir taraftan açıklama yapar, öteki taraftan bir dağın temsilcisi açıklama yapar. İkisi de der ki '2019 yılında biz beraber olmak zorundayız.' Neden, ayrı ayrı girdikleri andan itibaren tükenişleri rahat olacaktır ama bilmiyorlar ki kol kola girerlerse daha çabuk bir tükenişe doğru ilerleyecekler." diye konuştu.

Terörle mücadeleye değinen Soylu, "Şimdi bizim kahramanlar da durmuyor ya notlar da geliyor. 24 saatte bizim evlatlarımız, Mardin'de 6, Hakkari'de 1, Batman'da 1, Van'da 3, Elazığ'da 6'ydı, şimdi bir tanesini daha hakladılar, etti sana 7. Son 24 saatte 18 teröristi bizim evlatlarımız etkisiz hale getirdi. Büyük bir mücadele yapıyoruz ve tahammül edemedikleri odur." dedi.

"Onlar Türkiye'yi tanımadılar"

Soylu, Türkiye'nin şu anki durumu hakkında da değerlendirmede bulunarak, "Hani Türkiye kaostu, hani Türkiye terördü, hani Türkiye 15 Temmuz'da bir darbe ile karşı karşıya kalmıştı. Tam bitireceklerdi Türkiye'yi, onlar Türkiye'yi tanımadılar, şimdi de başka bir referandum tezgahıyla Türkiye'yi başka bir noktaya çekmeye çalışıyorlar, bilesiniz ki Türkiye çelimsiz olduğu zamanlar bile sizin oyunlarınıza teslim olmadı. Bugün sizin oyunlarınıza teslim olmak değil, bu oyunları kafanıza geçirmek için güçlü bir ülke olarak durmaktadır."

Bakan Soylu, 16 Nisan'da verilen kararın geleceğe ait bir rol tanımı olduğunu da belirterek, Türkiye'nin yeni bir yolculuğa çıktığını söyledi.

Partililere de teşekkür eden Soylu, 2019'un önemine dikkati çekerek, Türkiye olarak hedef ve ideallerinin olduğunu anlattı.

Çok çalışılması gerektiğini hatırlatan Soylu, "Bu bir iktidar oyunu değildir. Bu bir beka meselesidir. Dolayısıyla herkesin her an elinin taşın altında olması gerekir. Recep Tayyip Erdoğan'ın uyumadığı yerde açık söylüyorum biz gözümüzü kapatamayız." dedi.

Uzungöl başta olmak üzere ilçedeki yatırım ve çalışmalarla alakalı da bilgilendirmede bulunan Soylu, bir son dakika gelişmesini de paylaşarak, "Bizimkiler bir büyük balık da yakalamışlar, sözde Dersim eyaletinin sorumlusunu..." ifadesini kullandı.

Kongreye, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı ile AK Parti İl Başkanı haydar Revi de katıldı.

(Bitti)

Soylu: 'Son 24 Saatte 18 Teröristi Bizim Evlatlarımız Etkisiz Hale Getirdi'
Soylu: 'Son 24 Saatte 18 Teröristi Bizim Evlatlarımız Etkisiz Hale Getirdi'
Soylu: 'Son 24 Saatte 18 Teröristi Bizim Evlatlarımız Etkisiz Hale Getirdi'

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title