Soygun Otomobilinden Eski Sabıkalılar Çıktı
Haberler » Güncel » Soygun Otomobilinden Eski Sabıkalılar Çıktı - Haber

Soygun Otomobilinden Eski Sabıkalılar Çıktı

Güngören'de şüphe üzerine durdurulan otomobilde kuyumcu ve kasa hırsızlık olaylarındaki kullanılan malzemeler ile cep telefonlarını etkisiz hale getiren jamer cihazı ele geçirildi.

Soygun Otomobilinden Eski Sabıkalılar Çıktı

Güngören'de şüphe üzerine durdurulan otomobilde kuyumcu ve kasa hırsızlık olaylarındaki kullanılan malzemeler ile cep telefonlarını etkisiz hale getiren jamer cihazı ele geçirildi. Otomobilin içinde gözaltına alınan 4 kişinin daha önceden 7 kilogram altın çalan bir şebeke içinde gözaltına alındıkları 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra kefaletle serbest kaldıkları öğrenildi. Zanlılar arasında bulunan Recep Ç. 'nin 2008 yılında Erenköy'de Sentez Döviz'den yaklaşık 1 milyon liralık soygun olayına karıştığı için gözaltına alındığı tutuksuz olarak yargılandığı belirlendi.

Güngören'de çalışma yapan Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, şüpheli gördükleri bir otomobili durdurdu. Otomobilde yapılan aramalarda, murç, oksijen kaynağı, levye, aktif hale getirildiğinde 300 metre çapında bütün cep telefonlarını kullanılamaz hale getiren jamer cihazı ele geçirildi. Yapılan araştırmada, otomobilinin kısa süre önce Etiler'den çalındığı ve üzerindeki plakasının sahte olduğu anlaşıldı. Çok sayıda sabıkaları olduğu belirlenen Recep Ç. (34), İbrahim C. (31), Ufuk Ç. (26), Yasin B. (23) gözaltına alındı.

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada zanlılar arasında bulunan İbrahim C. 'nin Fatih'te trafik kazası sonucu Zeki Kuru adlı bir kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla 1, 5 ay cezaevinde tutuklu kaldığı ve ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığı belirlendi. İbrahim C. ile Recep Ç. 'nin de 7 Ekim 2010'da aralarında maskeli kuyumcu soygunlarının da bulunduğu 11 ayrı suç olayına karıştıkları iddiasıyla 15 kişi ile birlikte gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Recep Ç. ile İbrahim C. 'nin tutuklanarak bir süre cezaevinde yattıktan sonra 5'er bin lira kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıkları öğrenildi. Recep Ç. 'nin ayrıca 16 Ocak 2008 tarihinde Erenköy'de Sentez Döviz'in yaklaşık 1 milyon liralık soygun olayına da karıştığı, bu soygunla ilgili bir süre cezaevinde yattıktan sonra tahliye olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 zanlı Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. - İstanbul

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler